PARLAYIN

Evim - - Rehber -

Stor perdeler bulunan pencereleRIME KUMAş PERDELER ASABILIR MIYIM? Evet, kesinlikle asabilirsiniz! Stor perdeler özellikle güneş ışığını iyi bir şekilde kesmeleri gibi pratik bir sebepten dolayı idealdir ve pencereleri harika bir şekilde çerçevelemenizi sağlarlar. Perdeler ise pencerelere derinlik ve doku katarlar, alanın ana hatlarını belirlerler. Aynı malzemeden birbirini tamamlayan stor ve kumaş perdeler kullanabilir veya çarpıcı bir etki yaratmak için tamamen farklı görünümlerde malzemeler seçebilirsiniz. Daha hesaplı olması için, alanı tam kaplayan perdeler yerine, sadece görsel fon oluşturacak perdeler tercih edebilir, bu durumda gece olduğunda stor perdelerinizi kapatabilirsiniz.

YıLıN FARKLı ZAMANLARı IçIN DEğIşIK MALZEMELER MI SEçMELIYIM? Odayı ferahlattığı, sıcak aylarda serin tuttuğu ve tabii ki mahremiyet sağladığı için, yaz aylarında hafif veya yarı saydam kumaşlar oldukça gözde tercihler-

Lot.

150

Jab. dir. Çiçekli desenler ve parlak tonlar davetkar bir hava yaratırken, uzun tül perdeler yılın bu zamanına çok uygundur. Kışın ise soğuğu dışarıda tutan, odanızda sıcak ve samimi bir hava yaratan termal astarlı ve ara astarlı ağır kumaşları tercih edin. Ayrıca zengin, koyu tonlar da kış mevsimi için idealdir.

PERDE ETEKLERI YERE KADAR Mı, YOKSA PENCERE EşIğINE KADAR Mı UZANMALı? Yüksek tavanlı geniş bir odanız varsa veya etkileyici bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, zemine kadar uzanan perdeleri tercih edin. Odanız küçükse veya düzenli bir görünüm istiyorsanız, perdelerinizi pencere eşiğinin hemen altında bitirin.

BIR ODA IçIN YENI PERDELER SEçER- English Home. KEN DIKKAT EDILMESI GEREKENLER NELERDIR? En önemli detay odanın boyutudur. Küçük alanlar için açık ve parlak renkler daha uygunken, geniş odalarda daha koyu kumaşlar kullanılabilir. Aydınlık ve hafif bir tema planlıyorsanız, ince malzemelerden yapılmış perdeleri tercih etmelisiniz, ama daha samimi bir ortam yaratacaksanız, kalın ve dokulu perdeleri seçmelisiniz. Sokak lambasının veya iyi aydınlatılmış yolların yakınındaki evler için, astarlı karartma perdeler idealdir. Ayrıca yazın erkenden aydınlanan sabahlar için bu tip perdeler kullanmak etkilidir. Eğer odanın görünümünü perdeleri değiştirmeden yenilemek istiyorsanız, yeni bir rustik, perde bağı veya tepelik alabilirsiniz.

Linens. Kesintisiz bir görünüm için yastıklarınızı perdelerinizle aynı tonlarda kumaşla kaplayın.

Tasarım Perde.

Zara Home.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.