HER ŞIFONIYERE BIR ABAJUR

Yatak odasının işlevsel mobilyalarındann şifoniyerlerin abajurla ilişkisi odada farklı stil rüzgarları estirip dinamizm kazandırır.

Evim - - Seçenek - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Şifoniyerler farklı stillleri ile bir odanın dekorayonunu yönlendiren mobilyalardandır. İster konforu ister stili ön planda tutun, her büyüklükte ve formda kullanışlı şifoniyerinizi şık bir aydınlatmayla bütünleyerek odanızın başrolüne taşıyabilirsiniz. BU 4 MADDE SEÇİM YAPARKEN AKLINIZDA BULUNSUN! Şifoniyer satın alırken genellikle yatak odasının takımı olan seçenekler değelendirilir. Oysa farklı modellerle kombinlediğinizde size özel bir stil yaratacağınız gibi, her odaya kolayca uyum sağlayacak bir ürün de satın almış olursunuz. Alışverişe çıkmadan önce her zamanki gibi ihtiyaçlarınızı ve yerleştireceğiniz yeri göz önünde bulundurun:

Çekmeceler açıldığında kaplayacağı alanı doğru hesaplayın ve duvara çarpmamasına ya da varsa yanındaki mobilyalarla kesişmemesine dikkat edin.

Ne tür ürünler depolayacağınıza bakın ve çekmece derinlikleri/yüksekliklerini buna göre seçin. Günümüzde pek çok gardırop sisteminde içine entegre olan çekmece üniteleri ekstra şifoniyer ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Eğer zaten böyle bir sistem kullanıyorsanız şifoniyeri dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Bu durumda da dikeyde fazla yer tutmayan küçük ölçekli bir model tercih edin.

Her zaman söylediğimiz gibi büyük mobilyalar kolayca değişmez. O yüzden çekmeceleri dayanıklı malzemeden üretilmiş, özel ve konforlu ray, kulp sistemleri kullanılanları tercih edin. Sürekli açıp kapayacağınız için ray sisteminin ve kupların kaliteli ve dayanıklı olması çok önemli.

Rustik bir stiliniz varsa çam, kiraz gibi dokulu ahşap modellere yönelebilirsiniz. Beyaz ya da venge, ceviz gibi koyu ahşaplar formuna göre modern ya da kır evi stilinde tercih edilebilir. Modern dekorayon stillerinde sıklıkla açık meşe ve huş kullanılıyor. Ancak renkli lake, aynalı, metal gibi sıra dışı malzemelerle farklı bir stil de yaratılabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.