Çocukların da neşeli bir banyoya ihtiyaçları var

Çocuklar yaşadıkları evin havasını masumca yansıtırlar. Huzurunu dengeleyen, mutlu ve neşeli ortamlar yaratmaksa pratik, basit çözümlerle çok kolay.

Evim - - Nísan 2017 -

1 Ranzayla üçlüyoruz

Bir ranza ve tekli yatakla üç kişilik bir çocuk odası. Yaş grupları için aynı tipte yatak yerine farklı ürünlerle atmosferi zenginleştirebilirsiniz. Ranza eteklerine asacağınız flamalar neşelendirirken, duvar rafları kişisel dekorasyona uyugun alanlar yaratır.

2 Çiçek ve renk çılgınlığı

Sabah kalktığında yatak duvarından nevresim takımına parlak renkli bir sürü çiçeğin içinde olmak onu neşelendirmeye yeter bile. Modern kır evi stilinin değişmezi romantik çiçekleri tropikal desenler ve meyve formlu yastıklarla neşelendirin.

3 Maksimum yaratıcılık

Yaratıcılığının gelişmesi hayal dünyasınının zenginliği ve derinliğine bağlı. Bu yüzden dilediğini çizebilsin diye bir duvarını komple tahta kaplayarak aklına eseni çizmesine imkan verin.

4 Ekstra neşe kaynaklarını unutmayalım!

Şimdilik odayı yenileyemiyorsanız, ekstra aksesuarla neşelendirebilirsiniz. En çok hangi rengi, hangi deseni ya da çizgi roman karakterini seviyorsa bunlara özen gösterin yeter.

5 Toplarken eğlensin diye

Derli toplu olması büyüdüğünde düzen alışkanlığı kazanması açısından önemli. Bunun için işi cazip hale sokmak akıllıca olur. Mesela yatağının etrafında renkli çekmeceler, kutular, sepetler ve raflar kullanın.

6 Çift yönlü düşünün

Odayı kız ve erkek çocuk için düzenlerken mavi, sarı ve yeşil gibi ortak beğenilen renkler seçin ama fonu beyaz bırakın. Cinsiyetsiz neşeli oyuncaklar ve aksesuarlar kullanın; ekose, çizgili gibi unisex desenler tercih edin.

7 Standartların dışına çıkın

Bazen geleneksel kalıpların dışına çıkmak da neşelendirir. Tıpkı burada olduğu gibi tahta ev formunda bir yatakta uyumak ona keyif verir. Hele de minik ışıklarla aydınlatarak onu bir prenses gibi hisetterirseniz.

8 Küçük alan kompakt çözüm

Ona ayırdığınız küçükcük alanda herşeyi çözebilen çok yönlü ürünler kullanın: • Üstüne kitaplarını koyduğunda altına küçük sepetler asabileceğiniz bir raf. • Komodin için yer yoksa depolama kutularından komodin. •Minderle dolu divan havasında yatak gibi.

9 Bir şilte, bir çadır

Çocuk odası ille de tıka basa dolacak mı? Kimi zaman bir çadır ve üst üste konmuş minder yığını kadar basit, işlevsel ürünlerle yalın bir oda tasarlayarak ona daha geniş bir oyun alan sağlayabilirsiniz.

10 Stil patlaması

Biraz ondan, biraz bundan. Ferforje yatak, çiçek formlu komodin ve eline ne geçerse atacağı dekoratif sepetler, kutular. Böylece odadan hiç çıkmadan oynar ve size de biraz özgürlük verir.

Maison M yastık: 25,90 TL., n11.com

evimdergisi.com.tr.

Ikea.

Laura Ashley.

tchibo.com.tr

Ekstra neşe kaynakları Spridd çadır: 199 TL., Ikea.

Otobüs kutu, H&M Home.

ricebyrice.com

Zara Home.

LCW Home.

Nobodinoz, kidslivingetc.com

evimdergisi.com.tr.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.