Eğer yeriniz yoksa BIRAKIN O KURUTSUN

Kurutma ya da kurutmalı çamaşır makineleri size hem zamandan kazandırır, hem de alandan...

Evim - - Alişverİş -

Çamaşırlarınızı kurutmak için bir makine almayı düşünüyorsanız ilk önce bir kurutma makinesi mi yoksa kurutmalı bir çamaşır makinesi mi almak istediğinize karar vermelisiniz.

Seçiminizi kurutma makinesinden yana kullanıyorsanız onu yerleştireceğiniz yeri de belirleyin. Kurutma makineleri bacalı ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılıyor. Bacalı çamaşır kurutma makineleri için makineyi koymayı düşündüğünüz yerde baca bulunması şart. Aksi halda dışarı atılamayan buhar, makinenizin içine yönlendirilerek, makine içerisindeki parçalara zarar verir.

Makineyi koyacağınız odada baca yoksa yoğuşmalı kurutma makinelerini düşünebilirsiniz. Yoğuşmalı makineler çıkardıkları buharı makinenin içinde yoğunlaştırıp sıvı hale getirerek tekrar kullanırlar.

Kurutma makinesini çamaşır makinenizle aynı markadan alırsanız, bunla- rı üst üste koyarak yer de kazanırsınız.

Tüm kurutma makinelerinin az enerji tükettiğini söylemek doğru olmaz. Ancak bunu yeni nesil A sınıfı çamaşır kurutma makinesi modellerini tercih ederek en aza indirebilirsiniz.

Hassas giysileri özellikle gömlekleri defalarca kez yıkamak ve kurutmak deforme olmalarına, renklerinin sararmasına ve şekillerinin bozulmasına neden olabilir. Bunu engellemek için gömleklerinizi kısa sürede kurutan gömlek programına sahip kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

Havalandırma özelliğine sahip kurutma makineleri çamaşırlarınıza sıcak hava üflemeden, onları sadece havalandırır. Örneğin çok sigara içilen bir ortamda bulunduğunuzda ve çamaşırlarınızı yıkamaya vakit bulamadığınızda, bu özellik sayesinde vakit kaybetmeden çamaşırlarınızı havalandırarak onları kötü kokulardan arındırabilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.