MUTLU EV FORMÜLLERI

Günlük hayatta, bir mekanda sıkılmadan saatler geçirebiliyorken bazılarında “Buradan bir an önce çıkmalıyım!” hissine kapılırız. Peki mekanlar arasında bu kadar büyük bir fark nasıl oluşuyor hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevaplarından biri Feng Shui olabi

Evim - - Dekorasyon -

BAŞLAMADAN ÖNCE: FENG SHUI NEDIR? Feng Shui hayatımızda başarı, sağlık, zenginlik, mutluluk, pozitif şans ve enerjiyi kendimize çekmemize yardımcı olan bir uygulama sanatı. Uzakdoğu’da chi denilen, bir yaşam enejisinin varlığına inanılır. Doğada, evrende, bedenlerimizde, yaşadığımız her yerde bulunur. Doğru düzenlemelerle yönlendirilmiş mekanlar, doğru titreşimlerle beslenir, istenilen hedefe ulaşır. Ama yanlış seçimlerle dekore edilmiş, hatalı düzenlemelere sahip mekanlar negatif yıkıcı döngünün esiri olur. Olumsuz konumlama nedeniyle azalarak yok olur; çünkü Feng Shui uygulaması bir kişinin hayat kalitesini belirler, yaşam standardının yükselmesine olanak verir.

FENG SHUI ILE YÖN DUYGUSU Doğu pusula yönü, büyümeyi ve gelişmeyi destekler. İyi aile ilişkileri, sosyal yaşam, arkadaşlar ve sağlığımızla ilgilidir. Aile bireylerinden biri sağlık sorunu yaşıyorsa, aile iliş-

kileri kopuksa evinizi ahşap mobilyalar, canlı sağlıklı bitkiler ile dekore edebilirsiniz.

Güneydoğu pusula yönü, aile üyelerine bolluk ve bereket getirir. Para, kısmet, maddi kazanç ve bereketle ilgilidir. Daha fazla maddi kazanç sağlamak ve birikim yapmak istiyorsanız bahçenize minik süs havuzu, şelale yerleştirebilir; iç mekanda ise şans bambuları, küçük saksı bitkileri, 8 turuncu balık ve 1 siyah balıklı bir akvaryuma yer açabilirsiniz. Çocuklarınızla problem yaşıyorsanız, işiniz yaratıcılık gerektiriyorsa, çocuk sahibi olmak istiyorsanız, pastel renkler kullanarak, metal aksesuarlara yer vererek, beyaz mobilyalar, oturma gurupları seçerek batı pusula alanını canlandırmanız gerekir. Yaşamdaki doğru zamanda, doğru yerde ve doğru insanla olmak kuzeybatı pusula yönünün enerjisini açıklar. Görüp gezmek istediğiniz ülkeler varsa, hayatınıza destek enerjisini çekmek istiyorsanız, size destek olacak insanlara ihtiyacınız varsa kuzeybatı pusula yönünü aktive etmelisiniz. Büyük metal aksesuarlar, gümüşler, gri ve beyaz renkler, dekorasyonda olmalıdır. Bu tarz bir yerleşim ve dekorasyonla hayatımıza iyilikleriyle katkıda bulunacak insanları davet etmiş oluruz. Yapmış olduğunuz seyahatlerde satın aldığınız obje ve aksesuarları da bu alanda sergileyebilirsiniz.

Kuzey pusula yönü, özellikle çalışan kişilerin iş hayatlarında ilerlemesi için büyük destek ve şans getirir. İşinizde, kariyerinizde istediğiniz yerde değilseniz bu pusula yönünün enerjisini artırmanız gerekir.

AYT Home.

Riviera Maison.

Thibaut marka Biscayne kumaş, Lot.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.