TROPİK+ BOTANİK 10 DEKORATİF YOL

Birkaç pratik uygulama ilavesi ve yaratıcı fikirle tropik+botanik etkiyi eve uyarlamak çok keyifli.

Evim - - Eğİlİm -

1 Bitkiler sepete

Klasik saksılara elveda! Bu havayı yaratmak istiyorsanız hasır ve bambuya yer açın. Bunu toprak ya da seramik saksı yerine bitkilerinizi irili ufaklı sepetlere yerleştirerek başarabilirsiniz. Ama dikkat! Su geçişini ve nemi önlemek için içlerini naylonla kaplamayı sakın unutmayın.

2 Duvar kağıtlarında tropik çılgınlık

Sezonun duvar kağıdı seçeneklerine göz atın ve papağan, iri yaprak, iri çiçek ve ananas gibi desenli olanları keserek beyaz çerçevelerle duvaralara asın. İşte size kolay yoldan yarabileceğiniz tropik+botanik efektler.

3 Sofralar canlanıyor

Bir stili yansıtmanın yolu ille de maksimum boyutta uygulamak olmamalı. Özellikle yazlık stilleri servis setleri ve tekstillerle sofra sunumlarınıza adapte ederek de aynı etkiyi yansıtabilirsiniz.

4 Vurguyu tek şeyde toplayın

Kimi stiller tek bir desenle çok şey yansıtır. Tropik+botanik de öyle. Bu yüzden büyük bir papağan ya da palmiye gibi vurgulu bir desenle kaplayacağınız bir kanepe salondaki havayı tazelemeye yetebilir.

5 Hazırdakilere bir gözatın

Bu yıl popülaritesi artan stile pek çok dekorasyon, giyim ve aksesuar mağazalarında rastlayacaksınız. Bu yüzden DIY için zamanınız yoksa duvarları dekoratif panolar ve saatlerle pratik şekilde süsleyebilirsiniz.

6 Dekoratif lezzetlerle

Bir stilin meyvesi olur mu demeyin. Çünkü tropiğin var. İlk akla gelen ananas ama mango, papaya gibi oldukça lezzetli meyveler de var. Hepsini bir arada renkli sepete ya da ayaklı servise koyup mutfağınızı süsleyebilirsiniz.

7 Çocukların en sevdiği

Pembe, romantik flamingolar özellikle çocukların en sevdiği desenlerden ve son yıllarda da oldukça moda. Kızınızın odasında flamingolu perde ve yastıklar harika durur. Oğlunuz varsa tartışmasız papağan.

8 Basit ve şık dokunuşlar

Stil evinizin olmasa bile balkona hazırladığınız bir sofranın teması olsun: • Tropik çiçekli bir örtü serin • Kaseye koyduğunuz muz, ananas ve şeftalileri minik kokteyl şemsiyeleriyle sunun. • Sandalyeleri botanik desende ya da sarı, pembe, yeşil minderlerle süsleyin.

9 Bir biblo yeter mi?

Kimi zaman sehpa ya da konsolun üzerindeki bir biblo bile sevdiğiniz stili algılatmaya yeter. Bu yaz sıcak iklimlerin havasını taşıyan kuş, meyve ya da çiçek biblolarından birer tane edinin.

10 Mood board hazırla

Hangi stil olursa olsun işe girişmeden önce buradaki gibi renk, malzeme ve dokularla bir mood board hazırlayın ve size ilham kaynağı olan bir fotoğrafı da ekleyin.

H&M Home. Tabak: 79,95 TL.,Marks &Spencer. Porselen fincan ve kase, Porland. Dekoratif kase: 82 TL., Linens.

Birds oval berjer: 655 TL., 3A Mobilya. 3A Mobilya New Green berjer: 840 TL., altincicadde.com

1990 Gürgen Tasarım koltuk: 1.250 TL., sitdownistanbul.com

Leaf tabak seti, designstatehome.com Amerikan servis, Atölye Arkansiyel.

Botanik ve tropik desenli duvar kağıtları:ğ (rulo) 180 TL.,

İlke İlker Dekorasyon

kitschkitchen.nl

H&M Home.

Laura Ashley.

ricebyrice.com

Seramik ananas: 79,90 TL.,

Linens. Seramik flamingo: 19,90 TL., Karaca Home.

Taş pano: 49,95 TL., Mudo Concept.

Kanvas pano: 79 TL., Linens.

Kristal ananas:

99,90 TL., designstatehome.com.

Saat: 44,90 TL.,

Linens.

Paperpan Flamingos: 550 TL., hipicon.com

Ahşap papağan: 87 TL.,

Lucky Art.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.