MUTFAKTA AKILCI DÜZENIN 10 YOLU

Evin trafiği t en yüksek mekanlarından olduğu için mutfakta mutfa depolama çözümleri önemli. Mutfakta hayat kurtaran raf+çekmece sistemleri ve modüler ünitelerle ünitel düzenli bir depolama mümkün.

Evim - - Çözüm -

1 Raflarla gelen düzen

Derinlikleri az olan raf üniteleri pek çok şeyi dar bir alanda toplamayı başarıyor. Özellikle niş gibi alanlarınız varsa üst üste dizerek çok daha fazla depolama alanı kazanabilirsiniz.

2Gömme

sistemler

Kayar kapaklar ardında bir dünya var! Girintili alanları kiler sistemi olarak değerlendirerek erzaklar için ihtiyacınız olan alanı yaratabilirsiniz.

3Köşeler

değerlensin

Duvara yaslanan merdiven formlu raf sistemlerinin yanı sıra ayaklı ve köşe sistemler hem depolama sorununu çözüyor, hem de köşeleri kazandırıyor.

4Duvarda

Mutfak masasının üzerindeki alanı raflarla değerlendirebilirsiniz. Genellikle, duvara yaslanan mutfak masalarının üzerinde saat, tablo gibi dekoratif objeler tecih ederiz. Ancak depolama alanınız yetersizse hem fonksiyonel, hem de şık mutfak raflarını değerlendirebilirsiniz.

5Açık

mutfaklarda

Büyük bir alan kapladığını düşünebilirsiniz. Ancak ada mutfaklar farklı ebat seçenekleriyle daha küçük metrekareler için de ideal bir depolama seçeneği.

6

Küçük ajanlar

Ne kadar küçük olursa olsun kanca ve askılar elinizin altında olması gereken şeyleri hep düzenli tutmanızı sağlar. Set arasında, mutfak dolaplarının içlerinde bu küçük askıları kullanabilir, üzerlerine sepet gibi daha büyük düzenleyiciler de asabilirsiniz.

7Duvarda

ne var?

Boydan boya raylar var! Tava, sos tenceresi ya da servisleri asmak için akılcı bir çözüm. Duvarda ya da mutfak alınlığında da değerlendirebilirsiniz.

8Köşeleri

geri kazanalım

Ulaşılamayan köşeler mutfak dolaplarında atıl olarak kalmasın. Yeni nesil makaslı menteşe sistemleri sayesinde atıl kalmış tüm alanları depolama amaçlı değerlendirmeniz mümkün.

9Pratik

çözümler

Ayaklı sebzelikler, tekerlekli mini seyyar tezgah ya da dolap sistemleri de eğer büyükçe bir kiler dolabı için yeriniz yoksa, sebze ve meyveler için ekstra bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir.

10İç işleri

Bölücü çekmece sistemleri, kolay kullanım sağlayan raylı çekmeceler, dolap içi şişelikler sayesinde alandan kazanabilir, daha küçük bir alanda daha çok erzak ve gereci saklayabilirsiniz.

Crate&Barrel.

Dekorjinal masif ahsap raf: 69,90 TL., altincicadde.com

Enclume tencere rafı: 860 TL., Crate&Barrel.

Liana Natura mutfak, Kelebek.

Ev şeklinde metal raf sistemi: 125 TL., Paşabahçe.

Duvar kağıdı kaplı raf sistemi: 229 TL., altincicadde.com

Askholmen raf sistemi: 79,99 TL., Ikea.

Lucina mutfak, Kelebek.

Terra mutfak dolabı, Lineadecor.

Log mutfak masa sandalye, Loda Mobilya.

LCW Home.

Tekerlekli mobil dolap: 155,90 TL., Adore Mobilya.

Kuşlu ahşap askı: 164,90 TL., dekorazon.com

Ok şeklindeki askı: 30 TL., bonvagon.com

Endüstriyel askılar: 84 TL., zet.com

MasifMas sebzelik:

169,90 TL., altincicadde.com

Ahşap kasa sistemi: 215 TL., Mudo Concept.

Çiçek askı. (2’li) 14,99 TL.,

Koçtaş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.