İçeride olsak da DIŞARIDAYMIŞ GİBİYİZ

Her yaz tatile gitmek, bahçede yayılmak ya da sahilde keyif yapmak gibi bir lüksümüz olmayabilir. Peki, o zaman ne yapıyoruz? Bir sahil fotoğrafı buluyoruz, plaj hasırlarını asıyoruz ve birkaç ufak hileyle dışarıyı içeri davet ediyoruz.

Evim - - Dekorasyon -

Sıcak yaz iyice bastırdı. Tam da şu anda pencereden dışarıya bakarken sırtınızda hafif bir serinlik hissediyorsunuz. Burnunuza yoğun yosun ve deniz kokusu geliyor. Sanki yanınızdan tatlı tatlı kokan güneş kremi sürmüş biri geçiyor. Kendinizi aniden ayağınızda flipfloplarınız, başınızda kocaman hasır bir şapka ve rengarenk pareonuza sarılmış buluyorsunuz. Güneş ile denizin yakıcı ve serinletici efektlerini aynı anda hissetmek mükemmel bir duygu. Fakat o da ne içeriden ince bir ses ge- liyor, sonra birden yükseliyor ve siz çalan telefonun ziliyle birlikte şehir evinize hızlı dönüş yapıyorsunuz! Tüm bunlar bir hayalden ibaret değil. Elbette tatile gidilir gezilir ama yine de şehirdeki evlere dönüş yapılır. İşte işin püf noktası da burada yatıyor. İçinizdeki tatil özlemini ya da anılarınızda kalan günleri tüm yaz hissetmek, canlandırmak için pratik, heyecan verici ve uygulaması da son derece eğlenceli birkaç fikirden yola çıktık. Dedik ki duvarınızda derinliği olan bir sahil manzarası olsa ya da tatil köyü- nün içinden yemyeşil ağaçlar geçen çitlerinden biri odanızı kaplasa, hiç olmadı yaz geceleri hamakta uyusanız veya tropik sahil evlerinden birinin verandası salonunuza taşınmış olsa. Fena olmaz mıydı? Bu fikirlerden yola çıkarak eve nasıl adapte edilebileceğini düşünürken biz bile kendimizi adeta tatile çıkmış, plajda salınmış, hamağa uzanmış ve elimizde bir bardak soğuk limonatayla bir palmiye altında şekerleme yaparmış gibi hissettik. Umarız siz de bu önerilerle aynı duyguları hisseder ve keyif alırsınız. Mastholmek bambu kanepe: 799 TL., Mastholmen bambu sehpa: 199 TL., Soderuo hasır kilim: (det) 139 TL., Tanum renkli halı: 169 TL., Terital sarı lamba: 54,99 TL., Sjalsligt seramik kaktüsler: (üçlü) 59,99 TL., yapay ağaç, Ikea. Yer minderi: 119 TL., püsküllü yastık: 69,95 TL., lacivert

yastık: 69,95 TL., mavi vazo: 29,95 TL., su bardağı: 9,95 TL., hasır sepet: 195 TL., yapay çiçek, Mudo Concept. Turuncu yastık: 49 TL., yeşil peştemal: 56 TL., Porland. Mercanlı yastıklar: (adet) 89,95 TL., balık mumlar: 39,95-59,95 TL., Zara Home. Mavi yastık: 19,95 TL., H&M Home. El boyama seramik tabaklar: 35-100-200 TL., degrade fincan, Zen Seramics. Tablo: (23x23 cm) 250 TL., Save The Flowers. Yeşil fener:

29,99 TL., Koçtaş. Çizgili yüzde 100 keten kumaş, Müge Krespi Home Collection.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.