STİL ŞİFRELERİ

Evim - - Önerİ -

Akdenizli stillerin çıkış noktası yüzde 100 doğallık, tabiat, güneş ve deniz. Toprağa ve topraktan gelene değer veren insanların yaşadığı bu coğrafyadan çıkan farklı dokular ve renk kombinlerindeyse ortak bileşen mavi. Biz de buradan yola çıkarak maviyi renk paletinin farklı tonlarıyla buluşturduk ve ortaya faklı stil şifreleri çıktı:

Beyazla biraz Ege’ye, biraz da Fas’a kayan bir hava yaratmak mümkün. Bu yüzden dokularınız ham ketenler, kalın kanvaslar, seramik ve taş yüzeyler olsun. Balkon ve bahçedeyse eskitme tahta, rattan ve hasırlara yer açın.

Mercanla bütünleşen maviler çok daha eklektik bir atmosfere imza atar. Vintage mobilyalar, zarif oymalı aksesuarlar ve daha klasik formlarla her dönem yaşayan zamansız atmosferler yaratmanız mümkün. Dokulardaysa bolca beyaz lake, altın yansımalı yüzeyler ve aynalar olsun. Tekstil seçimlerinize goblen gibi dokulu yüzeyler, ince koton döşemelikler ekleyin. Porselen vazolarda çiçekler ve dekoratif biblolar olmazsa olmazlardan.

LIME YEşILIYLE taptaze bir ruha bürünen mavi tonları bu ruhla beraber dinamik ve pop modernist yaklaşımlar sunar. Parlak krom, buzlu cam, suni deri, metalik... Renk kombiniyle örtüşen pop stilin birkaç detayı. Ancak bu ikili retro stiline de gönderme yaptığından açık tonda ahşap ayaklı zarif mobilyalar ve eskiciden alınmış emaye aksesuarlarla da tamamlayabilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.