terapist geldi!

Bahçede, balkonda, hatta pencere önünü minik bir bahçeye çevirirken aklınıza takılan soruları bizimle paylaşın! Bu temel bilgiler sayesinde bitkileriniz daha sağlıklı, siz de daha mutlu olursunuz.

Evim - - Evİm & Bahçem -

Merhaba, İç mekanda orkide çiçeklerim var. Nasıl bir bakım yapmalıyım? Dönem dönem çiçekleri dökülüyor bunu engelleyebilir miyim? Süheyla Uras/Ankara

Merhaba, Orkideler belli dönemlerde çiçeklenir. Ama bir varsayıma göre yanında başka orkide varsa onu kıskanır ve daha uzun süre çiçekli kalırmış. Özetle farklı orkideleri yanyana aynı noktada dekoratif bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Orkidenin nemli ve aydınlık yer sevdiğini unutmayın. Suyu sever. Orkide gübresini ise 15 günde bir vermeniz yeterli. Kuruyan çiçek dalını dip kısmından kesin, üzerinde bırakmayın.

Merhaba, Bahçemin girişinde çiçekli sarmaşıklar olsun istiyorum. Hangilerini önerirsiniz? Aydın Balkan/İzmir

Merhaba, Haziran ayında yaseminler inanılmaz güzel bir görüntü oluşturuyor. Beyaz çiçekli ve mis kokulu... Bu görüntüye yer yer çarkıfelek çiçeğini de ekleyebilirsiniz. Çiçek formunun güzelliğiyle tüm dikkatleri üzerine çekecektir. Biraz daha renk istiyorum diyorsanız da bahçenize begonvili ekleyebilirsiniz.

Peyzaj Mimarı

Selen Okan Tanyeri

Bitki bakım ürünleri, Koçtaş.

Yaprak çit pergola: 139,90 TL., Koçtaş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.