Bir ülke, BIR STIL, IKI ETKI

Akdeniz’in hem en renkli, hem de en dingin ülkesi Fas ve bu ülkeden çıkan iki renk harmanı. Biri çok Akdenizli, diğeri tamamen global.

Evim - - Stİl -

SERİN FAS MAVİLERİ

Derin indigo mavisi, kobalt laciverti ve beyaz üçlemesi. Fas stilinin bu en bilinen renk teması Akdeniz’in sıcak ruhunu bolca etnik materyal ve desenle buluşturuyor.

Bunları deneyin:

• Özellikle yaz aylarında pratik bir değişiklik arayanlardansanız beyaz koltuk ve kanepelerin kışlık yastık kılıflarını bu renk temasındakilerle değiştirebilirsiniz. • Yaşam alanlarınız beyaz ağırlıktaysa dingin, lacivert ağırlıktaysa daha çarpıcı kılmanız mümkün. • Renk temasını belirledikten sonra sıra desen kombinlerinde. İşte işin en keyifli kısmı da burası. Karmaşık Fas oymaları, el boyaması fayanslar, ikat ve batik kumaşlar, geometrik desenler… Hepsi bir anda hem çok karmaşık, hem de çok Faslı bir atmosfer yaratır. Ancak desen katmanlarını seçerken Akdeniz havasını dikkate alın. Aksi halde eklektik bir yöne kayabilirsiniz. • Aksesuar seçimlerinizde ağırlıklı olarak cam, parlak yüzeyli seramik ve metal ya da ferforje seçenekler tercih edin. • Dekorasyonda olduğu kadar mutfak lezzetlerinde de kendini hissettiren Fas stilini uygulamanın en hesaplı yolu ise sofra sunumlarınıza sadece birkaç kase, fincan ve servis seti ve sofra tekstilleri eklemek.

Stockholm 2017 serisi koltuk: 689 TL., Ikea.

Tiffany seramik karo, Bien

Seramik. Alica kanvas yasık: 59,95 TL., Mudo Concept.

Rash Home Style Modern Surfaces II 2018 duvar kağıdı, HannaHome.

Ikat yastık: 121 TL.,

altincicadde.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.