Uykunun yazlık halİ

Serin, rahat ve ferah bir yaz gecesi uykunun tadına doyum olmaz. Öyleyse tekstilden renk seçimine odanıza yaz havası kazandırmaya geç kalmayın.

Evim - - Önerİ -

Uyku… Vücudumuzun ve ruhumuzun dinlendiği bu eylemi mevsime adapte etmek olur mu demeyin. Kışın nasıl kalın tekstillere, koyu renklere sarılıyorsak, yazın da hafif kumaşlara ve parlak açık tonlara başvurup yatak odasında yaz uykusu keyfi yaşayabilirsiniz.

3 Adımda Uyku Stilinizi Keşfedin Günün yorgunluğundan sıyrılıp deşarj olduğumuz yer yatak odasında önceliğiniz konfor olsun. Bunun için pek çok yöntem olsa da fiziksel ve ruhsal yönden huzurlu hissedeceğiniz bir atmosfer yaratmak için bu üç öneriye göz atın:

Öneri 1: Günlük konfor Konforu, iki yorganı aynı anda kullanarak sağlayın. Bu eşlerden birinin daha sıcak veya daha soğuk uyku eğilimi gösterdiği ve farklı bir yorgan kalınlığı tercih ettiği durumlarda mükemmel bir seçenek. Yatak tekstillerinde yüzde 100 nefes alan pamuklu kumaşlar tercih edin. Renkleriniz içinse aynı paletin farklı tonlarını kullanın ve bunu az desenli tekstillerle destekleyerek dingin ruhu bozmayın. Yatak seçiminizi vücudu her noktada destekleyen paket yay sisteminden yana yapın ve bir alezle konforu pekiştirin. Karyolanız ise mutlaka ekstra depolama alanı olan çekmeceli ya da bazalı bir model olsun. Öneri 2: Evde otel konforu Lüksü seviyorsanız ihtişamlı bir otel odası havası sizin için ideal seçim. Yüksek bir şilte tercih edin ve ekstra yumuşaklık hissi için üzerini kalın kapitone bir alezle destekleyin. Lastikli çarşaf yerine düz kullanın, battal boy nevresim takımı seçin ve ilave bir nevresimi de ayak ucuna katlayarak serin. Yorganınız mutlaka ekstra kabarık ve yumuşak olsun. Çünkü asıl konfor yorgan ve nevresim kalitesinde gizlidir. Bu yüzden yataktan kalmak istemeyeceğiniz bir etki bırakması için nevresimde Percale pamuk tercih edin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.