Doğa dostu bir banyo için nelere yatırım yapılır, nasıl hesaplı olunur?

Daha özenli hazırlarız, daha özel ve şık olsun isteriz. Çünkü tüm aileyi ve sevdiklerimizi çoğu kez etrafında o buluşturur: Bayram sofraları!

Evim - - Içindekiler -

1 Zarafet dolu Tekstiller davetkarlık dozunu nerede olursa olsun artırır. Yemek masaları için de durum böyledir. Bol miktarda tekstil kullanarak daha sıcak ve şık bir sofra elde edebilirsiniz.

2Peçete mi? Desen konusunda sınır tanımayan servis peçeteleri görevinin dışına çıksın ve masaya bambaşka bir hava katsın. Dilediğiniz temayı yaratmanıza imkan tanıyan peçeteleri katlayarak masanızı hızlıca renklendirebilirsiniz.

3Tema ne? Sofranızın bir teması olsun. Örneğin floral bir yemek takımı kullanıyorsanız çiçek desenli bardaklar, canlı bir buket ya da tabaklara serpiştirilmiş mini aranjmanlar tercih edebilirsiniz.

4TATLı KONUşUN Renkli paket kağıtlarına sardığınız çikolatalar ve şekerlemeler konuklarınız için en güzel hediyedir. Konuklarınızın tabaklarına yerleştirerek masayı renklendirebileceğiniz gibi katlı kurabiyeliklere koyarak masa ortası süsü olarak da kullanabilirsiniz.

5EV YAPıMı SüSLEYIN El işi kağıdını ince şeritler halinde katlayın. Kenarlarını sürfile makası ya da normal makas ile zikzak olacak şekilde kesin. Ortasından bir ip ya da kurdele ile bağlayın. Oluşan şekil henüz açmamış bir çiçek gibidir. Katlarını ayırarak elinizle hacim katın. İpinden asın.

6 Tamam mı? Cam servisler ve çatal bıçak servisleri şık bir yemek takımının en iyi tamamlayıcıları. Onlarsız bir sofra düşünmek imkansız. Siz de stilinize göre bir seçim yapabilirsiniz.

7Kahvesiz aslal İyi kahvenin en önemli sırlarından biri doğru cezve ve lezzetli kahve çekirdekleri. Çok yer kaplamayan kompakt makineleri de tercih edebilirsiniz. Tek kişilik sunumlarla kahve servislerini daha şık kılabilirsiniz.

8Yaratıcı Y t sunumlar Her zamankinden farklı olmasını istiyorsanız yaratıcı fikir, sıra dışı sunumları sofraya dahil edebilirsiniz. Bunu halihazırdaki servisleri ya da yardımcı mutfak gereçlerini amacının dışında kullanarak da yapabilirsiniz.

9Dekoratif Biblo, dekoratif aksesuarlar pekala sofraları süsleyebilir. Hatta belirlediğiniz temayı yaratmak için bu tip aksesuarlar etkiyi pekiştirici olacaktır. Örneğin temanız doğa ise kelebek ve kuş figürleri serpiştirebilirsiniz.

10İddialı olsun Yemek takımları bayram sofralarının en iddialı kısmını oluşturuyor. Yemek takımlarınızı en sevdiğiniz stile göre seçebilirsiniz. Zamansız olmasını istiyorsanız daha düz desenler ya da desensiz bir yemek takımı tercih edebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.