Ahşabın başrolde olduğu bir Bitez evi

BODRUM BİTEZ’DE, AHŞABIN BAŞROLDE OLDUĞU BİR EVDEYİZ. MERDİVEN, TAVAN, ZEMİN; EVİN HER DETAYINDA AHŞABIN SICAKLIĞI HEMEN HİSSEDİLİYOR.

Evim - - Içindekiler -

Seyhan-Nuri Erdem çiftinin bahçe içindeki 130 metrekarelik evi, iki katlı ve üç oda bir salondan oluşuyor. Çift, eve 2010 yılında taşınmış. Evi kaba inşaat halinde almışlar ve inşaatı 5 yıldan fazla sürmüş. Bunda üst katın ahşap yer ve tavan döşemesinin işçiliğinin zor olması da etkili olmuş. Seyhan Hanım, “Dekorasyonda ahşap malzemeyi çok seviyorum. Evimizi sade, doğal, yaşamı zorlaştırmayan, bizi yansıtan şekilde dekore etmeye çalıştık. Az eşya ile kolay yaşamayı hedefledik” diyor. Evin inşaatı sırasında çifte Seyhan Hanım’ın kızkardeşi Reyhan Hanım ve eşi Oral Bey de yardımcı olmuş. Evin tüm ahşap projelerini Oral Gönenç yapmış. Dekorasyonunda ise ev sahipleri geleneksel Bodrum evlerinden ilham almışlar. Bunda doğma büyüme Bodrumlu olmaları da etkili olmuş. “Salon ve oturma odasında yörenin gelenekzel köy evlerinden esinlenerek beyazı ve kremi kullandık. Dantel perdeler ve açık renk üzerine çiçekli kumaşlı divanlarla çocukluğumuzun evleri yansıtmak istedik” diyor Seyhan Hanım.

Alt kat salon, mutfak ve oturma odasından oluşuyor. Kızkardeşinin kapattığı kafesinde kullanılan oturma grubu, beyaza boyanarak salona alınmış. Duvardaki terek özel imalat. Üzerinde tabakların yanı sıra Oral Gönenç’in yaptığı mini ahşap tekneler de...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.