Küçük mutfakları fonksiyonel kılın

Bir mutfağı, kompakt çözümler sayesinde sıkıcı ve boğucu olmaktan kurtarabilir, daha ferah bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Nasıl mı?

Evim - - Içindekiler -

Çoğumuzun isteği tüm isteklerimize yanıt verebilen, büyük bir mutfağa sahip olmaktır. Ancak hayaller ve gerçekler her zaman aynı olamıyor ne yazık ki. Elbette bunun da bir çözümü; küçük bir mutfakta daha ferah hissetmenizi sağlayacak ürünler ve çözümler her zaman vardır. Mesela tüm mutfağı dolapla kaplatmak mevcut alanı daha da küçük gösterir. Bir dolabı feda edip yerine açık raflar yerleştirin. Mevcut dolaplarınızdan en iyi şekilde yararlanmaya çalışın. Önce dolap içindeki eşyaları azaltın, daha sonra akıllı çekmece bölücüleri, dolap organizatörleri ve sürgü raflar ile yeniden dü-

zenleyin. Mutfağınızda sınırlı dolap alanı varsa, mutfak gereçlerinizi mümkün olduğunca kompakt seçmeye çalışın. Mesela iç içe geçen tencereler, birkaç işleve yanıt verebilen elektrikli aletler gibi… Çeşitli derinlik ve genişlikte olan çekmeceler, dolaplardan daha çok alanın iyi bir şekilde kullanılmasını sağlar. Çatalbıçak takımı ve mutfak eşyalarını düzenli tutmak için çekmece içi ayırıcılar kullanın. Böylece aradıklarınızı da daha rahat bulabilirsiniz. Mutfak alanını, mevcuttan daha büyük göstermek içinse renk seçiminde soğuk beyaz ve gri kombinasyonunu uygulayabilirsiniz.

ferah,

aydınlık bir görünüm yakalamak için açık renklere yönelin.

Mutfak, Ikea.

Lineadecor.

Kulpları çıktığı ve iç içe konulabildiği için dolabınızda fazla yer kaplamaz. Tencere, tava, kulp ve kapaktan oluşan set: 379,90 TL., Tefal.

Küçük mutfaklar için genişliği 50 cm olan bir fırın ideal olabilir. FRS4411WSD fırın:

1.255 TL., Profilo.

50 cm derinlik ve 7,5 cm eninde olan

Tavinci’nin tencere, tava ve benzeri pişirme

aparatlarının sığacağı 10 adet askısı bulunuyor. Fiyatı: 99,90 TL., hkworkofart.com

Bir noktada açık raf sistemi kullanmak,

ferah görünümü de destekler.

Bu fırın az yeri olan mutfaklar için akılcı bir çözüm olabilir. Ayrıca rengi ile de iç açar, neşe katar. 20 litrelik iç hacmi bulunan fırının bir yuvarlak, bir de kare tepsisi mevcut. Ayarlanabilir termostatlı fırının ızgara özelliği de var. Luxell

LX 8589 Tini Mini fırın: 169 TL., hepsiburada.com.

A+ enerji sınıfı bulaşık makinesi 45 cm’lik genişliği ile dar mutfaklarda kendine rahatlıkla yer bulabiliyor. SPS50E32EU Active Water Bulaşık makinesi, Bosch.

BMD duvara monte,

katlanır mutfak masası: 139,99 TL.,

evmanya.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.