daR, UZUN VE SIKIŞIK ALANLAR

Evim - - Çözüm -

Ev dekorasyonunun en keyifli kısmı yaşadığınızz alanları anlamak, daha verimli hale sokmak için çözümler üretmek bunları uyguladıktan sonra içinde yaşamaktır. Her ev, ölçüleri dahilinde özel ve farklı kullanım imkanları sunar. Bunları ortaya çıkaracak bir plan uygularken ve uygun ürünler seçerken kişisel tercihlerinizi de göz önünde bulundurarak çok yönlü düşünmelisiniz. Özellikle kentsel dönüşüm sonrası büyük şehirlerde yenilenen evlerin en büyük sorunlarından biri de değişen ana yaşam alanı ölçüleri ve formları. Artık çok daha kompakt bir sistemde yaşam imkanı sunan evlerde salon planlaması da önem taşıyor. Eğer buradaki gibi dar ve uzun bir salon planınız varsa:

İnce hatlı ve alanı kapatmayacak büyüklükte, yani fazla hacimli olmayan ürünler seçin.

Salonun en büyük parçası bir televizyon ünitesi ya da bir büfeyse bunu mekanın en geniş duvarına dayayarak kullanın.

Bolca misafir ve arkadaş ağırlamak gibi alışkanlığınız varsa ekstra oturma alanı yaratan mini tabureli sehpalar, iç içe geçen ürünler her zaman ilk tercihlerinizden olsun.

Oturma alanı ile iç içe geçen yemek alanınız varsa geniş kısmı oturmaya ve dar bölümü yemeğe ayırın. Böylece açılır kapanır bir masa ve sandalye/koltuk kombiniyle işlev kazandırabilirsiniz.

Eni dar salonlarda dikine çizgili halılar mekanı

daha geniş ve uzun gibi algılatarak ferahlık

hissi yaratır. Ayrıca ışık alan duvarlara asacağınız aynalar da

bu etkiyi pekiştirir.

zamibar.com

Limyra TV ünitesi: 1.850 TL., İder Mobilya.

Elavine katlanır masa seti: 499,99 TL., evmanya. com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.