Renklerin dans ettiği ev

DÖRT YIL ÖNCE ILK EVLERINE KONUK OLDUĞUMUZ BENOKIZ VE SARIOĞLAN, BU AY EVLILIKLERININ 5. SENESINI GERIDE BIRAKIRKEN BIZ DE YENI TAŞINDIKLARI YUVALARINA BIR KAHVEYE GITTIK.

Evim - - Dekorasyon -

Üç oda, bir salondan oluşan toplam 185 metrekare bir dairedeyiz. Renkli, eğlenceli ve keyifli bir ev bu, tıpkı sahipleri gibi. Instagramdaki @benonunblogu’nun sahibi Benokız’ın evi burası. Evin dekorasyonu tamamen ona ait. Aile yadigarı ya da eskici ve antikacılardan alınan eşyalar onun dokunuşuyla renklenmiş. Kendi atölyelerinin olması da genç ona kolaylık sağlamış. Yeniler, önceki evden gelenlerle buluşmuş ve ortaya “Benosal bir dekorasyon” çıkmış. Daire yeni olduğu için çok fazla yapısal değişiklik yapmamışlar, sadece duvar boyaları değişmiş ve birkaç yerde duvar kağıdı uygulaması yapılmış. Benokız, ev dekorasyonunun kişinin ya da kişilerin ruhunu yansıttığına inanıyor ve diyor ki: “Herkesin kişisel bir zevki vardır, Ayşesel, Alisel, Zeynepsel. Benimki de Benosal işte...”

DRESUARA

dönüştürülen dikiş makinesi ve üzerindeki pirinç mumluk Benokız’ın anneannesinden yadigar. Daktilo ise Antakya’da bir antikacıdan.

SALONDA

BÜYÜK HARF

renkli mobilyaları ön plana çıkarmak için duvarlarda koyu gri kullanılmış. Yemek Resimaltı masasının ?????? bulunduğu alanda ise tatlı bir sarı ????? tercih ????????????edilmiş. Kırmızı ekoseli eski berjer de döşemesi ???????????? yenilenerek köşedeki yerini almış. Benokız’ın ????????????tasarımı turuncu ayaklı puf ise Bongavon’da satılıyor. ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????????? ???????

Evİn

genelinde olduğu üzere salonda da renkler ve farklı tarzdan hit parçalar başrolde. Salonda kullanılmayan renk yok gibi. Kırmızı vitrin Benokız’ın kahve fincanı koleksiyonunu misafir ediyor raflarında. Ceviz büfe kırmızıya boyanırken, Gaziantep’ten alınan yemek masası da boyanarak ona eşlik etmiş.

Benokızın

kendi tasarımı olan ürünlerden biri de bu sevimli kahve fincanları. O, aynı zamanda Sevgiler Benodan adlı kitabın da yazarı.

MUTFAK

aradaki sürgü kapı sayesinde hem açık, hem de kapalı olabiliyor. Ada mutfak kullanılmış. Raf sistemleriyle sıcak bir görüntü yakalanmış.

“Dekorasyon tarzım spesifik olarak şu diyemem, demek de istemem sanırım. Çünkü tek bir tarza bağlı kalmayı seVmiyOrum, bir çok tarzın birleşimi mutlu ediyor beni. Her telden, her tarzdan, her renkten biraz biraz serpiştirdim diyelim.”

Renkli çaydanlığınız minik kaktüsleriniz ya da sukulentler için iyi bir yuva olabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.