Evleri sezonun en koyu tonlarıyla dekore ediyoruz

Bu yıl yaşam alanlarımıza renkler yön veriyor. Özellikle koyu tonların hakimiyetindeki dekorasyonda kilit renkleri kombinlerken stilinizden ödün vermeyin.

Evim - - Baş Sayfa -

Çiçekler, geometrikler, çizgililer, ham ahşaplar derken bu yılın çıkış noktası da renkler. Ama özellikle vurgusu yüksek koyu tonlu olanlar. Yüzünü doğaya dönen dekorasyon anlayışı renkleri de etkisi altına aldığından olsa gerek; orman yeşili, okyanus mavisi, safran sarısı ve fırtına grisi en popüler olanlar. Elbette tüm renkleri dilediğiniz tarza adapte ederek kullanabilirsiniz. Ancak dekorasyonda bazı tonları niteleyen stillerin öne çıktığını da göz ardı etmeyin.

KOYU GRILERLE DOĞASEVER MODERNIZM

Doğal malzemelerle harmanlanmış siyah ve gri tonlamalı atmosferler sanıldığının aksine mekanları yalın göstererek ferahlatır. Ancak neyi nasıl kullanacağınızı doğru hesaplamalısınız. Bu yüzden evin aldığı gün ışığının sizi yönlendirmesine izin verin. Mesela daha aydınlık odalarda griyi beyazla kullanın, loş mekanlarda ise ekru ve kremle kombinleyin.

NASIL VE NEREDE?

Siyah bazlı koyu griyi olabildiğince doğal tonlarla kullanın.

Eğer duvarı bu tonda boyuyorsanız önüne mutlaka açık renkli ve hacimli ürünler yerleştirin.

Rengin yalın ve erkeksi duruşunu bir miktar kırmak için kırmızı, bordo veya gülkurusu gibi tonlar seçin.

Gün ışığı ile buluştuğunda mükemmel kontrastlar yaratan koyu griyi keçe, yün ve keten gibi yine doğal dokulu kumaşlarla zenginleştirebilirsiniz.

Koyu gri monokrom paleti tercih edenlerin de gözdesi. Parlak lake, ışıltılı gümüş, kumlama mat krom ve metakrilat yüzeylerle buluştuğunda yarattı- ğı kontrastlar mekanlara çağdaş bir stil kazandırır.

Ana mobilyalarınız koyu gri ise tamamlayıcı aksesuarlarınızı ham ahşap, fon rengini kırık beyaz tercih ederek renk yoğunluğunu dengeleyebilirsiniz.

Gri ile farklı renk kardeşlikleri kullanarak kendi stilinizi oluşturun. Tıpkı yandaki kanepeler gibi tamamlayacağınızz renk ve forma göre stilleriniz de değişkenlik gösterir. Mesela tatlı bordo ve zikzak desenleri ile e modern retro; klasik formlu bej rengi bir kanepe ve oymalı ceviz ayaklarla daha gelenekselci; pastel pembe, açık yeşil ve mavi gibi solgun tonlar ve yumuşak hatlı mobilyalarla gündelik ve zamansız mekanlar tasarlanabilir.

Dora kanepe: 7.318 TL.,

MN Bilgili Mobilya.

Ronteam meşe do dolap: 2.389 TL., a altincicadde.com

Sera kanepe: 1.490 TL., İder Mobilya.

Foreza yataklı kanepe: 2.500 TL.,Evgör Mobilya.

Aloha ikili. 1.251 TL., Buka Sofa.

Pescara büfe: 5.853 TL., Doğtaş.

BistrolBi t lk koltuk:lt k 2.412 TL., Doğtaş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.