Banyoya sadece iki günde değişim harekatı

Evde trafiği en yüksek alanlardan biri olan banyolar aslında aynı zamanda güne ilk başladığımız odalardan biri. Onu çok fazla bütçe ve zaman harcamadan güzelleştirmek sizin elinizde.

Evim - - Baş Sayfa -

RENK KARTELANIZI DEĞIŞTIRIN

Eğer banyonuz boydan boya seramikile kaplı değilse, değişim harekatı için boya yapmak çok iyi bir fikir. Dilerseniz seramikleri tamamlayan/tonlayan bir renkte ya da kontrast bir tonda boyayabilirsiniz. Boya seçerken dikkat etmeniz gereken tek nokta boyanın neme karşı dayanıklı olması.

DUVAR KAĞIDI YA DA BOYA

Islak zemin tadilatı biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle seramik duvar kaplamalarını değiştirecekseniz... Çünkü usta bulmanız, fayansları kırdırmanız, yeni karolar seçmeniz gerekecek. Bu sebeple modası geçen duvar kaplamalarının üzerini ıslak hacimlerle uyumlu duvar kağıdı ile kaplayarak da kısa süreli ama etkili bir değişim yapabilirsiniz. Benzer şekilde seramiklerin üzerini, bu yüzeylere özel hazırlanan boyalarla boyayarak da dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

OTURDUĞUNUZ YERE DIKKAT

Klozetin önemi banyoda çok büyük de- ğilmiş gibi düşünsek de, bir klozet hem estetik, hem de işlevsel açıdan büyük fark yaratabiliyor. Yeni nesil süper ince vitrifiyeler banyoya estetik bir görünüm katma konusunda oldukça iddialı. Aynı zamanda kir tutmayan, kendi kendine temizleyebilen teknolojiler de işleri kolaylaştırıyor.

BANYONUN KALBINDE NE VAR?

Hiç kuşkusuz ki banyoların kalbinde lavabolar var. Bir banyoya girer girmez odak noktasını lavabolar oluşturuyor. Hem şık, hem de estetik olan seçeneklere göz atın. Aynı zamanda lavabonunçevresini ona uyan tamamlayıcı aksesuarlarla dekore etmeyi de unutmayın.

DUŞLAR

Duş ya da küvet alanında küçük bir değişiklik yapmak isterseniz armatürlerini değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz armatürün lavabo armatürünü tamamlayıcı nitelikte olmasına dikkat edin. Hem yüzeylerinin hem de stillerinin koordineli olması gerekir.

Sıcak doku

Ahşabın ısıtan tonlarını bir arada kullanarak sonbaharın ruhuna yakışan sıcaklıkta davetkar banyolara imza atın. Ennio banyo, Kelebek.

RenklendIrIN

Duvar yüzeylerinden birinin rengini değiştirerek, renkli duş perdesi, renkli aksesuar ve tekstiller ekleyerek bile banyoya yeni bir görünüm katabilirsiniz.

Ikea

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.