Maaşlarımızı alabilmek için illa biz de mi intihar edelim?

ÜCRETLERİ ÖDENMEYEN İŞÇİLERDEN İNTİHAR GİRİŞİMİ

Evrensel Gazetesi - - Haber -

Kriz gerekçesiyle ücretleri ödenmeyen işçiler Kocaeli ve İzmir’de intihar girişiminde bulundu. İşçiler, “Maaşlarımızı alabilmek için illa biz de mi intihar edelim” diyerek tepki gösterdi.

Kocaeli’nde 3 gün önce İzmit Belediyesi’nin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan İlhan Tun, önceki gün de bir inşaatın tepesine çıktı. Çalıştığı inşaattan alacağı parayı bir türlü almadığı için İzmit Belediyesi’nin terasına çıkıp intihar girişiminde bulunan İlhan Tun isimli şahıs önceki gün bir kez daha intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık yarım saat çatıda kalan Tun, ikna edilerek aşağı indirildi.

İŞÇİLER VİNCE ÇIKTI!

Başiskele’de ise İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni bina inşaatında çalışan işçiler, paralarını almadıkları için vince çıkarak intihar girişiminde bulundu. İddialara göre inşaatta bazı işleri yapan taşeron firmaya bağlı 15 işçi, 29 Eylül günü işveren tarafından işten çıkartıldı. O günden bu yana alacaklarını alamayan işçilerden İsa Esenli, Hikmet Fırıncu, İbrahim Zengin, Tahsin Eryiğit, Recai Okuş ve Hasan Çelik, inşaat alanındaki bir vince çıkarak intihar girişiminde bulundu.. (KOCAELI/EVRENSEL)

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.