Ebru Şallı’dan kusursuz bir karna sahip olmanızı sağlayacak 5 egzersiz!

Formsante - - ROPORTAJ -

1) TEK BACAK GERME

Tüm abdominal sistemi çalıştıran bir egzersiz. Karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlıyor. Sırtüstü yatın. Başınız yukarı baksın. Sol dizinizi kendinize doğru çekin ve ellerinizle kavrayın. Kalçalarınızı sıkın ve karnınızı sıkı hissedin. Yeterli gerilmeyi hissettikten sonra bacağınızı bırakın ve sağ bacağınız için de aynı işlemi gerçekleştirin. 2 set, 15 tekrar yapın.

2) YANA ÇEVIRME

Oblik kaslarını çalıştırarak karnınızın yan taraflarındaki yağlardan kurtulmanızı sağlıyor. Sırtüstü uzanın. Eller başınızda. Sağ bacağınızı kendinize doğru çekin. Sol bacağınız yerden yüksek ve gergin olsun. Bu esnada baş, el ve gövdenizi de çektiğiniz bacağın hizasına doğru yöneltin. Bir bacağınız bittiğinde aynı işlemi diğeri için de gerçekleştirin. 2 set, 15 tekrar yapın.

3) MAKAS

Karın yağlarını yakmak için birebir. Sırtüstü uzanın. Bacaklarınız gergin ve karnınız içerde olsun. Ellerinizi kalça hizasında tutun. Parmak uçlarınız ileriyi gösterecek şekilde bacaklarınızı uzatın ve gövdenizi hafif yukarı kaldırarak bacaklarınızı aşağı yukarı hareket ettirin. Nefes kontrolünü sağlayarak bacaklarınızı ritmik bir şekilde kaldırıp indirin. 2 set, 15 tekrar yapın.

4) ALT KARIN

Karnın alt kısımlarını toparlamak için yapılan bir egzersiz. Sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı 90 derecelik açıyla masa pozisyonuna getirin. Elleriniz bacaklarınızda olsun. Hazır olduğunuzda bacaklarınızı ellerinizden ayırın ve parmak uçlarınız karşıyı gösterecek şekilde yukarı uzatın. Sonra tekrar bacaklarınızı ellerinizin arasına getirin. Her sabit pozisyonda beş nefes alıp, beş nefes vermeye dikkat edin. 2 set, 15 tekrar yapın.

5) 100

Göğüs altından pubik bölgesine kadar uzanan abdominal bir çalışma sağlıyor. Karın kaslarınızı kuvvetlendirmede ve yağları yakmada süper etkili. Bacaklarınızı uzatın. Ellerinizi uzatın ve yere koyun. İkisini de yerden aynı anda kaldırın ve bu esnada çene hizanızı koruyarak gövdenizi de hafifçe yerden kaldırın. Bu sırada ellerinizi de hafifçe yerden yükseltin. Bacaklarınızı yere indirirken gövdenizi de geri götürün ve ellerinizi yere dokundurun. 2 set, 15 tekrar yapın.

Domyos/Decathlon

mat, ¨ 29,99

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.