Evde egzersiz zamanı

Spor yapmamak için üretilen bahanelere son! Çünkü işin uzmanları bir araya geldi ve evde fitness yapmanızı sağlayacak dijital ortamı yarattı!

Formsante - - İÇİNDEKİLER - Elif Gürsoy

Spor salonunu evinize getiren evdefitness.com, özel hazırlanan antrenman programlarıyla evinizde kişisel spor koçluğu hizmeti veriyor. Kişiye özel egzersiz programından spor yatırımı danışmanlığına, online alışverişten sağlıklı yaşama kadar pek çok hizmeti tek bir adreste buluşturuyor. Sitenin en büyük özelliği ise üyelerinin istedikleri an evdefitness.com uzmanlarına soru ve taleplerini iletip, kısa sürede cevap alabilmesi. Evdefitness.com’un kurucusu Serhan Kaygısız merak ettiğimiz soruları yanıtladı.

HER ŞEYI EVDE YAPARKEN, SPORU NEDEN SALONDA YAPIYORUZ?

Devir hız devri. İnsanlar istediklerine, istedikleri anda ulaşma hayali kuruyor. Bu nedenle alışveriş bile internet üzerinden yapılıyor. Durum böyleyken sağlıklı kalmak ve fit olmak adına spor salonlarının yolunu tutmak istemeyenler, bu hizmet de ayağına gelsin istiyor. Bu talepten yola çıkarak kurulan evdefitness.com, kişiye özel danışmanlıkla evde bilinçli ve sağlıklı egzersiz yapma olanağı sunuyor. Promosyon olarak ücretsiz üyelikle başlayan sistemde, kişinin hedef ve fiziksel özelliklerine uygun egzersiz programı 24 saat içinde oluşturuluyor ve paylaşılıyor.

SEVIYEYE ÖZEL PROGRAM

Siteye giren herkesin kolayca evde yapabileceği üç farklı test ile fitness seviyesi belirlenebiliyor. Böylece Push Up (şınav), Crunch (mekik) ve Step (step-aerobik) testleriyle üyelerin seviyelerine göre kişiye özel antrenman programları oluşturuluyor, gelişimleri takip ediliyor. Ayrıca hesaplamalar bölümü ile ziyaretçilerin vücutlarını daha iyi tanıyabilmeleri hedeflenirken, düzenli olarak her 15 günde bir değiştirilen 20 dakikalık ekspres antrenmanlar ile sıkılmadan fit bir vücuda kavuşma fırsatı sunuluyor. Egzersiz programları; kadınlar, erkekler, hamileler, yaşlılar, gençler ve çocuklar için ayrı olmak üzere özel olarak oluşturuluyor. Kış aylarının rehaveti üzerimizden kalktığına göre yaz için fit olma telaşı da başladı. Eğer spor salonunda vakit harcamak istemiyor ama bir yandan da fit kalma hayali kuruyorsanız, evdefitness. com’un uzman spor hocalarının hazırladığı programı evinizin rahatlığında uygulayabilirsiniz.

ŞINAV

Eller omuz genişliğinden daha fazla açık olarak yerde ve ayak parmak uçları üzerinde şınav pozisyonu alın. Kollar üzerinde üst vücut yere doğru inerken nefes alın. Ters yönde yukarıya doğru çıkarken nefes verin. Hareket esnasında sırtınızı düz, karın kaslarınızı da sıkı tutun.

HALTER LUNGE & OMUZ PRES

Ayaklar omuz genişliğinde açık, eller omuz genişliğinde barı göğüs hizası üzerinde kavramış olarak ayakta dik pozisyonda durun. Sağ veya sol ayak ile öne doğru atılan bir adım ile birlikte olduğunuz yerde aşağıya doğru inerken barı başın üzerine doğru itin ve nefes alın. Arkadaki ayağınızın parmak ucu üzerinde durun. İnilen son noktada diz yere değmemeli ve her iki bacağın diz açısı 90 derecenin altına inmemeli. Ters yönde yavaş ve kontrollü olarak yukarıya doğru kalkarken nefes vererek başlangıç pozisyonuna dönün.

PLANK

Dirsekler ve ayak parmak uçları üzerinde sırt düz, karın ve bel kasları kasılı haldeyken bu pozisyonda verilen süre boyunca sabit olarak, düzenli nefes alın ve bekleyin.

DAMBIL KOL BÜKME

Ayaklar omuz genişliğinde açık, dizler bükülü olarak ayakta olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzun iki yanında sabitleyin. Eldeki dambılları tek tek yukarıya doğru kaldırın ve nefes verin. Bir dambıl ile yavaş ve kontrollü olarak aşağı doğru inerken, diğerini yukarıya doğru kaldırın.

TRISEPS PARALEL BAR DIPS

Elleriniz sehpayı ya da sandalyeyi omuz genişliğinde bel bölgesi hizasına denk gelecek şekilde tutsun. Yavaş ve kontrollü olarak aşağıya doğru inerken nefes alın. Sırt sehpaya çok yakın kalmalı, dirsekler iki yana doğru açılmamalı. Ters yönde vücudunuzu yukarıya doğru iterken nefes verin.

EVDE 5 HAREKETLE

YAZA FIT GIRIN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.