Ayın egzersizi

Spor salonlarından sıkıldıysanız, eğlenceli olduğu kadar işe yarayan, fark etmeden bol kalori yakıp forma gireceğiniz bir aktivite arıyorsanız kardiyo tenisi deneyin.

Formsante - - İÇİNDEKİLER -

Kardiyo tenis ile hem eğlenin hem forma girin

Nedir? Kardiyo tenis her yaştan ve daha önce tenis oynamış olsun olmasın her düzeyden kişinin katılabileceği yüksek enerji seviyeli bir grup dersi. Tenis kortunda genellikle müzik eşliğinde yapılan bu eğlenceli grup dersi fitness ve tenisin bir kombinasyonundan oluşuyor. Ders ısınma ile başlıyor, çeşitli vuruşların ve fitness hareketlerinin kombine edildiği aerobik bölümle devam ediyor ve soğuma ile son buluyor. Tenis kurallarının uygulanmadığı derste topun dışarı gitmesinin de önemi yok. Yani mükemmel “forehand” ya da “backhand”ler vurmaktan ziyade asıl amaç bol bol hareket etmek, aktif kalmak.

Faydaları neler? Adından da anlaşılacağı üzere bol kalori yakıp ter atacağınız harika bir kardiyo antrenmanı sağlıyor. Ders boyunca 500 kalori yakılabiliyor. Ayrıca daha önce tenisle tanışmadıysanız başlamak için iyi bir fırsat sağlıyor. Teniste tecrübesi olanlar için ise iyi bir antrenman yolu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.