YOGA FİT

Yoga pozlarıyla fİtness’ı bİrleştİren Yoga Fİt, bedenİ forma sokup zayıflamanızı sağlarken zİhnİnİzİ de rahatlatıp stresten arınmanıza yardımcı olacak. Keşfetmeye hazırlanın…

Formsante - - FITNESS - ERICA BALBAY İLE

1 2. Savaşçı/ Virabhadrasana

Dik durun. Nefes verirken yana doğru geniş bir adım atın. Kollarınızı iki yana, yere paralel açın. Avuçlar yere baksın, eller iki yöne doğru uzasın… Ayakların arası bir bacak mesafesi açık olsun. Nefes alırken sağ ayağınızı hafifçe sağa çevirin, sol ayağı 90 derece sola-dışa döndürün, iki topuk birbiri ile bağlantıda olsun. Nefes verirken sol dizi ayak bileğinin üzerine gelecek şekilde bükün. Kollar iki yana uzarken omurga dik olsun. Başınızı sola çevirin ve gözleriniz sağ elinizde olsun. Şimdi sol ayağı düzleştirerek doğrulun, aynı esnada kolları da dirseklerden bükerek ellerinizi omuzlara koyun. İki hareket arasında akarak 8 tekrar yapın. Diğer yöne de aynı sayıda tekrarlayın.

2. Savaşçı pozundayken bacaklarınızın açısını bozmadan sağ elinizi kalçanızın üzerine indirin, sol kolunuzu da başınızın üzerinden geriye doğru uzatın. Bu pozisyondayken sola doğru bükülerek sol kolu öndeki dizin üzerine indirin, sağ kolu yukarı düz uzatın. Hareket sırasında gövde öne ya da arkaya gitmemeli, vücut hizalı olmalı. İki hareket arasında akarak 8 tekrar yaparak yan karın kaslarını çalıştırın. Diğer yöne de aynı sayıda tekrarlayın.

GoddeSs squat

Dik durun. Bacaklarınızı genişçe aralayın. Ayaklarınızı 45 derece dışa doğru çevirin. Nefes verirken dizlerden bükülerek squat pozisyonuna inin. Dizler ayak bilekleri ile hizalı olsun. Kalçayı öne, dizleri geriye doğru itin. Kollar yukarıda uzun ve aktif; göğüs açık ve karşıya bakıyor, çene göğüsten uzakta… Nefes alın ve ellerinizi yumruk yapıp dirsekleri geriye doğru çekerek kolları indirirken bacakları da düzleştirip doğrulun. İki hareket arasında akarak 8 tekrar yapın.

Sandalye pozu/ Utkatasana

Bacaklar bitişik ayakta dik durun. Ellerinizi kalbinizin önünde birleştirin. Nefes alırken dizlerinizi bükerek alçalın, sanki kalçanızın altında hayali bir sandalyenin üzerine oturuyorsunuz… Dizlerinizin ucundan ayak parmaklarınız görünmeli ve dizler birbirine paralel olmalı. Ayaklar ve bacaklar sağlam, omurga doğal kıvrımını koruyarak uzuyor, göğüs açık (A). Şimdi doğrulun ve tekrar sandalye pozuna inin (B). Bu iki hareket arasında akarak 8 kez tekrarlayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.