Bunlar iki yüzlü

Güneş Gazetesi - - Dünya - MEHMET MEMİŞ HOCA memishoca@memishoca.com

Her zaman 'bunlar iki yüzlüdür' derim. Öyle olduklarını da ispatlıyorlar. Kim bu iki yüzlüler? Tabii başta Amarika ve Avrupa! Bakın bu ülkeler 5 yıl önce Esad'ın hemen Suriye yönetimini bırakıp gitmesi gerektiğini söylüyorlardı. Şimdi ise farklı söylemde bulunuyorlar. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, bu süreçte Esad'ın iktidarı bırakıp gitmesine gerek olmadığını söylerken; Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry'de IŞİD'e karşı mücadelede Esad'ın görevde kalması gerektiğini söyledi. Anlamıyorum bunlar gerçekten kafayı mı yediler, yoksa sinsi planları mı var? Ya kardeşim 'şimdi lik görevde kalsın' dediğiniz Esad ,ülkesinde 500 bine yakın kendi vatandaşını öldürmedi mi? Suriye'de iç savaş dolaysıyla 6 milyon insan canını kurtarmak için başta Türkiye olmak üzere başka ülkelere göç etmedi mi?

Bu zalimle suriye huzura erer mi?

Göç esnasında bu insanların çoğu yollarda, denizlerde ölmedi mi? Kendi vatandaşına bombalar yağdıran, öldüren, ülkesinde taş üstünde taş bırakmayan bir diktatör olan Esad için, nasıl olur da 'biraz daha görevde kalsın' dersiniz? Bu zalimle, katille nasıl bir süreç başlatacaksınız? Suriye'nin bu zalimle huzura ereceğini mi sanıyorsunuz? Bugün Suriye'de yaşanan sıkıntının başı zaten Esad'ın kendisi! Allah aşkına yapmayın. Bırakın şu iki yüzlülüğü. Evet, anlıyoruz süper güçsünüz, dünyaya şekil vermenin peşindesiniz ama biraz olsun insanlıktan nasibinizide alsaydınız ne olurdu! Her gün denizlerde ölenleri düşünün. Sevgili okuyucularım ,bu leş yiyici akbabalar varya, inanın onların Suriye'de milyonlarca, binlerce insanın ölmesi umurlarında bile değil. Sakın 'biz bu ölümlere çok üzülüyoruz' diyerek timsah göz yaşı döken bu akbabalara inanmayın.

Rusya teröristleri silahlandırıyor

Rusya, Akdeniz'de var olma mücadelesi veriyor. İsrail Büyük Ortadoğu Projesi'ni hayata geçirmek için mücadele veriyor, Amerika ve Avrupa ise Suriye ve Akdeniz'deki yeraltı zenginliklerinin peşinde! Ya Türkiye neyin peşinde? Türkiye ise insanlar ölmesin, yaşasın, Suriye toprak bütünlüğünü kaybetmesin diye mücadele ediyor. Bir taraftanda sınır ülkelerinden gelebilecek tehditlere karşı tedbir almaya çalışıyor. Almamız da gerekiyor. Çünkü Rusya, PKK ve PYD gibi teröristleri silahlandırıyor. Çok ama çok uyanık olmalıyız. Çünkü memesiz sürüngenler Türkiye'ye zarar vermek için fırsat kolluyorlar. En ufak bir zafiyette bu mahlukatlar, bize zehirlerini akıtırlar benden söylemesi. Sonra hoca demedi demeyin! ALLAH DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE, ORDUMUZA GÜÇ VERSİN. ALLAH, HUZURUMUZU BOZMASIN. İNŞALLAH ORTADOĞU'DA VE MÜSLÜMANLAR'IN ÜZERİNDE OYNANAN PİS OYUNLAR SON BULUR.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.