Terör bitecekse çekiliriz

Dünyanın hiçbir yerinde terörle mücadelenin iktidar mücadelesi olarak gerçekleşmediğini belirten Başbakan Erdoğan, “Ama bizde bu iş çirkin gidiyor. AK Parti yıkılsın da ne olursa olsun. Eğer benim vatanımda, terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa,

Haberturk - - Front Page - Uğur USLUBAŞ/Mahmut ACARÖZ/BALIKESİR-AHT

Balıkesir mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, “Terör iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz. Ama 84’ten bu yana verdiğimiz şehidin sayısı belli” dedi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, İnegöl ve Dörtyol’da yaşananların provokasyon olduğunu, terör örgütünün saldırılarının muhaleşet taraşından şırsat olarak kullanıldığını iddia ederek, “Eğer bu ülkede, benim vatanımda, terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz” dedi.

Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı’ndaki miting için dün kente gelen Başbakan Erdoğan, önce Zağanos Paşa Camisi’nde cuma namazını kıldı. Yol boyunca otobüsten çocuklara oyuncak dağıtan Başbakan mitingde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “AK Parti, Yaşar Büyükanıt ile işbirliği yaptı” iddialarına sert tepki gösterdi. İşte Erdoğan’ın sözlerinden satır başları:

TERÖRLE MÜCADELEDE ÇİRKİNLİK:

Terör örgütü,12 Eylül öncesinde eylemlerine hız verdi. Terörle mücadele sadece AK Parti’nin işi mi? Bunu hep beraber yapacağız. İktidarıyla muhaleşetiyle, medyasıyla, sivil toplum örgütleriyle hep beraber yapacağız. Dünyanın her yerinde bu böyle. Ama bizde bu iş çirkin gidiyor. AK Parti yıkılsın da ne olursa olsun. Her zaman benim sözüm var. Yine aynısını söylüyorum. Eğer bu ülkede, benim vatanımda, terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa, biz çekiliriz. Ama biz bunları gördük. Terör bu ülkede 84’te başladı. 84’ten bu yana her yıl teröre verdiğimiz şehidimizin sayısı belli. Şu ana kadar teröre verdiğimiz şehit sayısı 7 bin.”

‘HAYIR’ İÇİN SOKAK TAHRİK EDİLİYOR:

Halk oylamasında ‘hayır’ dedirtebilmek için sokağı tahrik edenleri, ülkenin huzuruna kast edenleri ben aziz milletimin basiretine, şerasetine havale ediyorum. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Gürcü’sü, Arnavut’u, Boşnak’ı ile biz beraberiz. ‘Yaradılanı severiz Yaradan’dan ötürü’ diyerek biz bu yola çıktık. Bizim şarkımız bu. Millete tepeden bakanlar, seçkinciler, tuzu kuru olanlar ‘hayır’ diyor. Bu anayasa değişikliğine terör örgütü PKK da hayır diyor. Bak şimdi CHP, MHP, BDP, YARSAV, bir kısım medya hepsi bir araya geldiler. Şerde hayır olmaz. Bu tablodan, bu manzaradan, ittişaktan Türkiye’ye bir hayır gelir mi?

Kılıçdaroğlu, şehit annesi Sultan Yıldız’a taziye ziyareti yaptı.

6’DA

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.