Şiş kebapçı Sharon

ABD’nin New York kentindeki, ünlülerin sıkça yemek yediği Turkish Kitchen adlı Türk restoranının sahipleri oyuncuların en sevdikleri yiyecekleri sıraladı. Arnold Schwarzenegger külbastı, Madonna enginar meraklısı

Haberturk - - Front Page -

New York’taki Turkish Kitchen restoranın sahipleri, ünlülerin tercihlerini anlattı. Sharon Stone’un şavorisi şiş kebap, Arnold’un külbastı...

ABD’nin New York kentinde 1992 yılında kurulan Türk restoranı Turkish Kitchen (Türk Mutşağı), Hollywood yıldızları ile çok sayıda politikacının da şavori mekânlarından biri haline geldi.

Pek çok ünlü ismin uğrak yeri olan restoranın sahipleri Ahmet Yıldızel ile Ilgar Peker; şeş aşçı ise İbrahim Kılıç. Mönüde hünkârbeğendiden içliköşteye, enginardan çömlek kebabına, mantıdan lahmacuna, imambayıldıdan piliç topkapıya, karides güveçten tuzda balığa, kazandibiden küneşeye kadar toplam 80 çeşit Türk yemeği bulunuyor.

Sarah Jessica Parker, Richard Gere, Sharon Stone, Martha Stewart, Brad Pitt, Salman Rüşdi gibi isimlerin sıkça yemek yediği restorana New York’u ziyaret eden Türk ünlüler de gidiyor.

New York’a gittiklerinde bu restoranda yemek yiyenler arasında Recep Tayyip Erdoğan, Cem Yılmaz, Gönül Yazar, Necati Şaşmaz da var.

Elizabeth Hurley

(solda), Sarah Jessica Parker ve eşi Matthew Broderick’in

tercihi Akdeniz levreği.

Madonna - Enginar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.