‘Kızlara düşkünlüğünü herkes bilir’ sözüne bin TL tazminat

Nurgül Yeşilçay, Ali Atış Bir hakkındaki “Eskişehir’de hocaydı, ben de öğrenciydim. Onun kızlara düşkünlüğünü herkes bilir” sözleri nedeniyle bin TL tazminat ödemeye mahkûm edildi

Haberturk - - Yaşam - Lale BİLDİRİCİ / AHT

OYUNCU Nurgül Yeşilçay; reklamcı ve halkla ilişkiler uzmanı Ali Atış Bir’e yönelik “Kızlara düşkünlüğünü herkes bilir” sözleri nedeniyle bin TL tazminat ödemeye mahkûm edildi. 2005 yılında Atış Yılmaz’ın yönettiği Eğreti Gelin adlı şilmdeki perşormansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü alan Nurgül Yeşilçay’a yönelik “Bunun neresi eğreti gelin? Nurgül Yeşilçay ödül almayı hak etmedi” diyen Ali Atış Bir’e, bir dergideki röportajında yanıt veren ünlü oyuncu, “Onun benimle olayını biliyorum. Eskişehir’de hocaydı, ben de öğrenciydim. Kızlara düşkünlüğünü herkes bilir” dedi.

‘HAKARET’ SUÇU VAR

Bunun üzerine Ali Atış Bir “kişilik haklarının zedelendiği” gerekçesiyle 50 bin TL’lik tazminat davası açtı. İstanbul Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dava, eksik işade verilmesi nedeniyle usulen bozuldu. Yeniden başlayan davada önceki gün kararını açıklayan mahkeme heyeti, “hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle Nurgül Yeşilçay’ı bin TL tazminat cezasına çarptırdı.

Nurgül Yeşilçay

AAllii AAttıışş BBiirr

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.