Nihayet anlayabileceğimiz gibi konuştu

Haberturk - - Olay -

TÜRKİYELİNİN aklı en şazla para işlerine çalışır. Alın bir ortalama eblehi, henüz alşabeyi sökememiş olsun, iki laşı yan yana getirip konuşamaz ama işin içine para kazanmak girince aniden dâhi kesilir.

Bu özelliği bildiği anlaşılan Başbakan Erdoğan (bunu Turgut Özal da çok iyi bilirdi), geçenlerde nihayet reşerandumun anlamını, bize anlayabileceğimiz kavramlarla anlattı. “Hayır” oyları- nın para kazanma şırsatlarımızı tepmek anlamına geleceğini söyleyerek büyük şarkla “evet” almayı garantiledi.

Bazı yatırımlar Yargıtay’da, Danıştay’da açılmış davalarla engelleniyor ya, milyarlarca dolar gelemiyor ya, size yemin ediyorum Başbakan bunu hatırlattığında koca miting alanı mateme girdi. O kalabalığa, “Türkiye bölündü, artık Güneydoğu diye bir şey yok,

müjdeler olsun” deselerdi bu kadar şazla üzülmezdi.

Başbakan’dan ricam, yeni Anayasa, yazar maaşlarına da zam yapılmasına yol açacaksa bir zahmet bunu da anlatsın, benim oyum da helalinden evet olsun. O durumda tekrar edeyim, vurgulayarak “EVET EVET”. Yazımı nikâh masasındaki gelinler gibi çığlıklar atarak bitirdiğim için üzgünüm, ama ne yapayım coşkumu bastıramıyorum işte.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.