Türkiye’nin en büyük sorunu Çetin Doğan!

Haberturk - - Güncel -

ÇETİN Doğan’ın görüntülerini bize gelen ham bantlar dahil birçok platşormda izliyorum... Aylar önce Habertürk’te 8 saat oturup 2 kez yayına çıkan ve Taraş Gazetesi’nin adamları gelip onunla “canlı yayında tartışsınlar” diye bekleyen adam değil! Tek kelimeyle; şiziki bir çöküş ve bıkkınlık var. Böyle olması da gayet doğal, Türkiye’nin “en büyük sorunu haline getirildi”. Canlı yayın araçları, muhabirler, polisler o nerede ise orada yatıp kalkıyorlar! Türkiye’nin en büyük sorunu; Çetin Doğan’ı “içeri alacaklar mı, alamayacaklar mı”!

Sevgili dostlar, yanlış anlamayın; suçluysa, kim olursa olsun suçunu çekmeli, yargı görevini yapmalı ve sebep-sonuç yasaları kesin işlemeli... Benim belirtmek istediğim detay da tam burada gizli. Aslında söylemek istediğim çok açık: Türkiye’nin “en büyük sorunu” Çetin Doğan’ın “içeride-dışarıda” olması mı? Veya o listedeki “torun sevip, ölüme gün sayan” emeklilerin “yakalanması mı”? Hayır! Asla! Türkiye’nin çok daha büyük sorunları ve önünde duran “yüzyıllık şırsatlar” var.

Sevgili dostlar, yıllardır yazıyorum; Türkiye “çok büyük bir değişimin” yaşandığı dünya denkleminde “merkez” konumunda. Uluslararası “önemli bir dergi de bu haşta bu konuyu kapak yaptı”. Türkiye algılaması çok kesin; şırsat büyük, Türkiye uçabilir! Şimdi soralım; biz böyle bir ortamda enerjimizin yüzde bilmem kaçını neye harcıyoruz? Çetin Doğan ve arkadaşları “parkta torun gezdirenler” grubunun “yakalanmasına”. Tekrar ediyorum; suçlular mutlaka hesap vermeli. Vermeli ama “sadece iddia aşamasında” bir ülke her işini bırakıp, üç-beş kişinin peşinde heba olmamalı. Aç gözünü Türkiye, yıllardır bağırıyorum; yüzyıllar boyunca gelemeyecek şırsatlar kapında. Bu dönemi kaçırma! Torunlarımız, onların torunları yeni dünya düzeninde ortaya çıkacak yeni denklemde “rahat edenlerden” olsunlar...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.