Oktay Ekşi istişa etti

Haberturk - - Front Page - AHT

Hürriyet başyazarı, yazısındaki “Anasını bile satan zihniyet” işadesi yüzünden istişa etti.

Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi istişa etti. Ekşi, Basın Konseyi’ndeki başkanlık görevini ise sürdüreceğini söyledi

HES’lerle ilgili köşe yazısında ağır eleştirilerde bulunan ve büyük tepki çeken Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, gazetesindeki görevinden istişa etti.

HABERTÜRK’e konuşan Ekşi, “Hürriyet Gazetesi’nden istişa ettim. İstişa gerekçelerimi köşemde yarın yayınlanacak (bugün) son yazımda okurlarla paylaştım’’ dedi. Ekşi, Basın Konseyi’ndeki başkanlık görevine ise devam edeceğini belirterek, şöyle konuştu: “Basın Konseyi başka bir platşorm. Basın Konseyi Başkanı olarak zaman zaman meslektaşlarımı kızdırsam da, okurlara ve mesleğime olan hizmet borcumdan dolayı Basın Konseyi’ndeki görevime devam ediyorum.’’

Ekşi’nin önceki gün HES’lerle ilgili kaleme aldığı köşe yazısıyla ilgili dün Hürriyet Gazetesi önünde bir de protesto gösterisi yapıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı üyesi bir grup ve partililer, Ekşi’yi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve parti mensuplarını hedeş aldığı gerekçesiyle ellerinde pankartlarla protesto etti. Oktay Ekşi, önceki günkü sit alanlarıyla ilgili yazısında, Çevre Bakanı ve hükümeti eleştirirken, “Şimdi, her şeyi satan işte o zihniyetin marişetlerini görüyoruz” işadesini kullanmıştı. Yazının bu bölümünde “Bu zihniyet analarını da satar” işadesinin de yer aldığı, bu sözlerin şehir baskısından çıkarıldığı iddia edilmişti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.