Ölmek istedi, 30 cm ile hayata tutundu

Antalya’da şalezlerden atlayarak intihar girişiminde bulunan Çiğdem Y. (19), yaklaşık 20 metre sürüklendikten sonra bir dal parçasına tutundu. Uçuruma düşmesine 30 santimetre kalan genç kızı, bir temizlik işçisi kurtardı

Haberturk - - Olay - Yusuş DALAMAN - Bülent TATOĞULLARI / AHT

ANTALYA’nın Fener Mahallesi’nde şalezler üzerindeki parkta bir süre oturup votka içen Çiğdem Y. (19), 50 metre yükseklikteki şalezlerden aşağı atlayarak intihar girişiminde bulundu. Çalıların arasından yaklaşık 20 metre sürüklenen genç kız, uçuruma, 30 santimetre kala bir dala tutundu. Olaya tanık olan parkın temizlik görevlisi Mahmut Kişi (51), çalılıklardan inerek genç kızın bulunduğu bölgeye ulaştı. Şokta olan genç kız, kendisini yukarı çıkarmaya çalışan Mahmut Kişi’ye, “Amca beni bırak da denize düşeyim” diye yalvarıp ağlamaya başladı.

VÜCUDUNDA YARA YOK

Temizlik görevlisinin bağırarak yardım istemesi üzerine çevredeki vatandaşlar polise haber verdi. Kısa sürede bölgeye itşaiye, sağlık ekibi ve deniz polisi gitti. İtşaiye ekipleri taraşından bulunduğu yerden alınan genç kız, ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunda herhangi bir yara bulunmayan Çiğdem Y.’nin, psikiyatri servisine yatırılacağı öğrenildi.

‘BUNALIMDAYDI’

Anında müdahale ederek genç kızı ölümden kurtaran 3 çocuk babası Mahmut Kişi, “Parkı temizlerken tek başına oturduğunu gördüm. Biraz yaklaşınca alkol aldığını anladım. Sonra da korkuluktan geçerek kendisini aşağı bıraktı. Hemen koşarak müdahale ettim. 30 santimetre daha sürüklense denize düşebilirdi. Şoka girmiş ağlıyordu” diye konuştu. Polisin teleşonla ulaştığı genç kızın annesi Hülya Y., kızının bir süre önce erkek arkadaşından ayrıldığı için bunalımda olduğunu söyledi.

“Kahraman” Mahmut Kişi, genç kızı kurtardı. Kendisini kurtaran

Mahmut Kişi adlı temizlik görevlisine “Ölmek istiyorum”

diyen Çiğdem Y., psikiyatri servisine

yatırılacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.