Semra Özal’ın evini soyanlar serbest kalınca çete kurdu

Haberturk - - Olay - Mustaşa ŞEKEROĞLU / AHT

8 . Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın İstanbul Sarıyer’de bulunan evindeki bazı ziynet eşyaları, 2 Ekim 2009’da hırsızlar taraşından çalındı. Soygunun ardından yürütülen çalışmalarda, olayın şailleri oldukları ileri sürülen Mete S., Kudbettin A. ve Bülent G. 23 Ekim 2009’da gözaltına alındı.

3 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fakat 1 ay tutuklu kalan 3 kişi, daha sonra serbest bırakıldı. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, tutuksuz olarak yargılamaları süren Mete S., Kudbettin A. ve Bülent G.’nin, serbest bırakıldıktan sonra “hırsızlık çetesi” kurduklarını tespit etti. 3 kişinin çevresini yakın takibe alan ekipler; bu kişilere bağlı çalıştıkları iddia edilen çete üyelerinin isim ve adreslerini tek tek belirledi.

SORGULARI SÜRÜYOR

Ardından da önceki sabah saatlerinde İstanbul ve Diyarbakır’da 40 ayrı adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, çetenin liderleri oldukları öne sürülen Mete S., Kudbettin A. ve Bülent G.’nin de aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen 30 zanlının sorgu işlemleri sürüyor. Diyarbakır’da gözaltına alınan şüpheliler de sorgulanmak üzere İstanbul’a götürüldü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.