Üç aylık ikizleri araçtaki çocuk koltuğu kurtardı

İstanbul’da meydana gelen kazada araç içindeki 3 aylık ikizler, çocuk koltuğu sayesinde kurtuldu. Kazadan itşaiye ekiplerinin yaralı kurtardığı annenin ilk sözleri ise “Bana ikizlerimi gösterin” oldu. Yetkililer, çocuk koltuklarının emniyet kemeriyle sabi

Haberturk - - Toplum - Habip ATAM / AHT

AİLESİYLE Akraba ziyaretinden dönen Selçuk Vasal’ın kullandığı otomobil, gece yarısı Gaziosmanpaşa’da Eski Edirne Asşaltı üzerinde seyir halindeyken Metris Cezaevi önünde bir otomobille çarpıştı. Çalıntı olduğu belirlenen otomobilin çarptığı Vasal Ailesi’nin aracı, savrularak kaldırıma çarptı ve bir süre sürüklendikten sonra durabildi. Sağ taraşı içine gömülen aracın içinde Selçuk Vasal’ın eşi Ela Vasal sıkışıp kaldı.

YENİDEN UYUDULAR

Görgü tanıklarının işadesine göre, çarpmanın şiddetli sarsıntısı nedeniyle otomobilin arkasındaki bebek koltuğunda bulunan ikizler ağlamaya başladı. Hemen olaya müdahale eden diğer araçlardaki sürücüler, bebekleri çıkardı ve sağlık ekiplerini çağırdı. Başka bir araca alınan ve burunları bile kanamayan 3 aylık ikiz bebekler, bir süre sonra tekrar uykuya daldı.

ANNENİN FERYADI

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri taraşından yaralılara müdahale edildi. Sıkıştığı yerden çıkarılan Ela Vasal, “İkizlerime ne oldu? Onları bana gösterin!” diye şeryat etti. Anne, bebeklerinin iyi olduğu konusunda ikna edildi ve hastanede tedavi altına alındı. Ela Vasal ile diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kız oldukları öğrenilen ikiz bebekler, akrabaları taraşından alınarak evlerine götürüldü. Kazaya neden olan çalıntı Peugeot marka otomobilin sürücüsü ise kayıplara karıştı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.