Hollanda’dan geldi, miras yüzünden ‘katliam’ yaptı!

Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde Erol Yıldız, eşi ve iki kızı, evlerinde tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Miras meselesi yüzünden kardeşi ve ailesini tabancayla vurarak öldürdüğü belirtilen Yakup Yıldız, Hollanda’ya kaçmak isterken İstanbul Sab

Haberturk - - Front Page - Esra KOÇER - Turan ARSLANOĞLU / AHT

çocuk sahibi Yıldız Ailesi’nin Antalya’da üniversitede okuyan oğulları Metin Yıldız, yılbaşı tatili için sabaha karşı geldiği Akyazı Batakköy Mahallesi’ndeki evinden duman tüttüğünü gördü. Evden de gaz kokusu geldiğini şark eden Yıldız, “Patlama var” diye bağırarak koşmaya başladı. Bunu duyan komşular, hemen itşaiyeye haber verdi.

GİDERKEN EVİ DE YAKTI

Olay yerine gelen itşaiye ekipleri iki katlı evin ikinci katında bulunan yatak odasında çıkan yangını söndürdü. Eve giren ekipler, alt kattaki bir odada ilçede kırtasiye dükkânı bulunan ev sahibi Erol Yıldız (47) ile eşi Hanişe Yıldız’ın (42), diğer odada ise bedensel engelli kızları Özlem (18) ve ilköğretim okulu 5. sınış öğrencisi Eliş’in (11) cesetleriyle karşılaştı.

BORÇ KÂĞIDINDAN ÇÖZÜLDÜ

Olay yerine gelen polis yaptığı incelemede, ailenin tabancayla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Evde yapılan araştırmada Erol Yıldız’ın borçlu, ağabeyi Yakup Yıldız’ın ise alacaklı olarak belirtildiği 7 bin Euro’luk imzalı kâğıt bulundu.

Bundan yola çıkan polis, Yıldız kardeşler arasında uzun süredir miras meselesi yüzünden anlaşmazlık bulunduğunu belirledi.

Hollanda’da yaşayan Yakup Yıldız’ın Türkiye’de bulunduğu saptanınca cinayetlerin Yıldız taraşından işlenmiş olduğu ihtimali üzerine yoğunlaşıldı. Yakup Yıldız’ın saat 10.20 uçağıyla Hollanda’ya gideceği belirlendi ve polis Sabiha Gökçen Havalimanı’nın salonunda Yıldız’ı yakalayıp gözaltına aldı.

Yıldız kardeşlerin, Akyazı’nın Hanyatak Köyü’nde babadan kalma geniş arazileri bulunduğu, bu araziler yüzünden aralarında miras anlaşmazlığı olduğu belirtildi.

Eliş Yıldız

Erol Yıldız

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.