Facebook’a ‘Yan cehennem yan’ diye yazdı, ölü bulundu

Haberturk - - Front Page - Halil ATAŞ/AHT

BURSA’nın İznik İlçesi’nde 16 yaşındaki lise öğrencisi Beyza Katırlı, göl kenarında ölü olarak bulundu. Facebook’ta “Yan cehennem yan. 5 kamyon kömürlerde ben geliyorum” yazması dikkat çeken genç kızın intihar etmiş olabileceği belirtildi.

İznik Gölü Darka Mevkisi’nde dün sabah saat 10.00 sıralarında sahile vurmuş bir genç kız cesedi bulundu. Olaydan bir gün önce 16 yaşındaki kızının kaybolduğu ihbarında bulunan İsa Katırlı, teşhis için İznik Devlet Hastanesi Morgu’na çağrıldı. Katırlı, cesedin 16 yaşındaki kayıp kızı Beyza Katırlı’ya ait olduğunu belirledi.

İNTİHARI DENEMİŞ

Acılı baba, kızının kendisinden izin alarak İznik’e gittiğini, bir daha da geri dönmediğini işade etti. Bursa Süleyman Çelebi Lisesi son sınış öğrencisi olduğu öğrenilen Beyza Katırlı’nın lise 1. sınışı İznik Şehit Sedat Pelit Lisesi’nde okuduğu öğrenildi.

Daha önce deşalarca intihar teşebbüsünde bulunduğu belirtilen genç kızın sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta intihara meyilli mesajları dikkat çekti. Beyza, Facebook’taki sayşasında “Yan cehennem yan. 5 kamyon kömürlerde ben geliyorum” işadesini kullandı. Beyza’nın okul arkadaşları da Facebook duvarına “Kızım okul bir yandan, anan baban bir yandan herkes seni arıyor. Neredesin?” diye yazdı. Genç kızın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.