Çok ‘Özel Harekât’lar bunlar

63 yıl hapis cezasıyla aranan “Çakarlar Çetesi”nin ikinci adamı, cezaevinde yatan bir çete üyesinin resmi nikâhlı karısıyla yakalandı

Haberturk - - Olay - Erol ŞENNUR / ADANA (AHT)

ADANA polisi, “Çakarlar Çetesi” olarak bilinen organize suç örgütünün dışarıdaki son adamını gece yarısı düzenlediği operasyonla ele geçirdi. Özel Harekât timlerinin de katıldığı operasyonda, çetenin ikinci adamı olarak bilinen Cesur Çakar (31), çete üyelerinden birinin resmi nikâhlı eşi olan sevgilisiyle yatağından çıkamadan kıskıvrak yakalandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Çakarlar Çetesi” olarak bilinen çetenin “çıkar amaçlı örgüt kurmak, bu örgüte üye olmak, adam öldürmek, yaralamak, gasp, adam kaçırma ve hırsızlık” gibi birçok suça karıştığı belirlenen ve 65 yıl hapis cezasına çarptırılan elebaşısı Ahmet Çakar, 11 Eylül 2010’da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

EVE SEVGİLİSİYLE BİRLİKTE TAŞINMIŞ

Polis, çetenin ikinci adamı olan ve hakkında kesinleşmiş 63 yıl hapis cezası ile aranan Cesur Çakar’ın, Yeşilyurt Mahallesi 49 Sokak’ta 25 numaralı iki katlı binanın zemin katındaki evde saklandığını tespit etti. Bu eve yaklaşık 1.5 ay önce taşınan Çakar ile sevgilisinin kendilerini “1 çocuklu aile” olarak tanıttıkları öğrenildi. Bunun üzerine operasyon hazırlıklarının ardından Özel Harekât timleri, gece yarısı 02.00’de evin çevresini sararak demir kapıyı kırıp içeri girdi. Cesur Çakar, çetenin hapiste bulunan bir başka üyesi Akın M.’nin nikâhlı eşi olan Zeynep M. (29) ile aynı yatakta yakalandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.