BDP kendine bu kadar güveniyorsa seçime tek başına girmeli!

Haberturk - - Güncel -

BDP’li kurmaylara sorarsanız, kendilerini şöyle tariş ediyorlar: Türkiye’deki bütün Kürtleri temsil ediyoruz! Aynı ekibe, “Türkiye’de kendini Kürt hisseden kaç kişi var” diyorsunuz; kapıyı 10 milyondan açıyorlar, 20 milyona kadar çıkıyorlar.

Sevgili dostlar, ben asla böyle düşünmüyorum, hatta günden güne BDP tabanının bölgede AK Parti’ye doğru kaydığını eldeki verilerden net olarak görüyorum. Bölgede iki parti var ve reşah seviyesi artıp terör azaldıkça AK Parti, BDP tabanından alarak güçlenmeye devam ediyor...

Belki yanılıyorum, belki doğruyu göremiyorum... Benim gibi “analizi doğru yapamayanlara doğruyu göstermenin tek bir yolu var”!

Ne mi? Arz edeyim... “Biz, bölgede ve Türkiye’deki bütün Kürt kökenlileri temsil ediyoruz” diyen BDP’ye bir çağrım var: Madem bu kadar iddialısınız, seçime bağımsız girmek veya CHP ile ittişak gibi şormüllere tenezzül etmeyin. Girin tek başınıza seçime, geçin % 10’u, Türkiye de sizin temsil kabiliyetinizi tescil etmenizle rahatlasın, ortaya yeni bir siyasi damar çıksın! Haydi BDP, göster kendini! Türkiye boyunun gerçek ölçüsünü görsün veya gerçekten kaç “cm” ölçülüyor, kaç “kg” geliyorsun!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.