Bağışlar kime gitti

Haberturk - - Güncel -

AYTEN Atasağun’un bıraktığı mal varlıkları, yazmakla bitmiyor. Satılmamak kaydıyla yapılan bağışların bazıları şöyle:

Bağdat Caddesi’ndeki bahçeli ev, “Mutlu günler geçirdiğim evimin asla satılmaması kaydıyla” Nezahat Atasağun Öğretmenevi olarak değerlendirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na.

Faik Atasağun Apartmanı’nın 3 ve 7 numaralı daireleri, Diyanet’in Kuran okuyan hocalarının ikameti için.

Küçükyalı’da Fitnat Atasağun Apartmanı’ndaki 11 No’lu daire Kızılay’a, 15 No’lu daire TSK Güçlendirme Vakşı’na, 16 numaralı daire endüstri meslek veya kız meslek lisesi yapımına katkı için Milli Eğitim Bakanlığı’na, 17 numaralı daire TSK Dayanışma Vakşı’na.

Küçükyalı’da Nezaket Atasağun Apartmanı’nın 2 numaralı dairesi şehit polis çocuklarından birinin ailesiyle oturması kaydıyla Emniyet’e, 5 numaralı dairenin şehit asker çocuklarından birinin ailesiyle oturması için TSK’ya, 7 ve 8 No’lu daireler Darüşşaşaka Cemiyeti’ne, 11 numaralı daire Kızılay’a, 12 ve 13 şehit polis çocukları için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne.

Bağdat Caddesi’ndeki apartmanın 36 No’lu dairesi Gaziantep’te 4 teröristin şehit ettiği polis memuru Ahmet Çondul’un oğlu Tunahan Çondul’a.

İçinde Osmanlı nişanı da olan birçok mücevheri Mehmetçik Vakşı’na.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Umut Çocukları Derneği, Türk Cerrahi Gastroenteroloji Endoskopi Derneği, Mehmetçik Vakşı, Kanserli Çocuklar Umut Vakşı, Lösemili Çocuklar Vakşı, Çocuk Esirgeme Kurumu, TSK, Milli Eğitim Bakanlığı da listedeki kurumlar...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.