Gözaltına alınan tacizci hastanelik

Gazeteci Burcu Ayaz’ı taciz ettiği öne sürülen A.D., Emniyet Müdürü Çapkın’ın talimatıyla gözaltına alındı. Savcı, A.d.’yi Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk etti

Haberturk - - İnsan - Özlem YILMAZ / AHT

GAZETECİ Burcu Ayaz’ı 6 yıl boyunca cep teleşonu mesajı, email’ler, mektuplar ve hediyelerle taciz ettiği öne sürülen A.D., polis taraşından gözaltına alındı.

İstanbul’da 6 yıl önce aynı işyerinde birlikte çalıştığı A.D. taraşından tacize uğradıktan sonra şikâyetçi olmasına karşın yıllardır cep teleşonu mesajı, e-mail, mektup, notlar ve hediyelerle tacizden kurtulamayan gazeteci Burcu Ayaz’ın çığlığı, ilk kez Twitter’da yer aldı. “Peşimi bırakmıyor, başıma geleceklerden devlet sorumludur” diye yazan Ayaz’ın çığlığının Habertürk’te yer almasının ardından Bakan Fatma Şahin, önceki gün Ayaz’ı teleşonla arayarak, ‘tacizin devam edip etmediğini sordu, devam ettiğini öğrenince de gerekenin yapılacağını söyledi. Medyada yer alan haberlerin ardından Kadıköy Emniyet Müdürlüğü de, Ayaz’ın koruma talebi ve şikâyet dilekçesini işleme koydu.

ÇAPKIN TALİMAT VERDİ

Medyadaki haberleri ihbar kabul eden polis, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın talimatıyla harekete geçerek, A.D.’nin olabileceği 4 ayrı adres tespit etti. Kadıköy Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı baskınlarda A.D., önceki akşam 22.00 sıralarında Beyoğlu’nda gözaltına alındı. Daha önce bir derginin yazı işleri müdürü olarak çalışan ve şu an işsiz olduğu öğrenilen A.D.’nin, gözaltında hiçbir soruya yanıt vermediği, polis memurlarının sorularına boş gözlerle baktığı öğrenildi. Savcılık A.D.’yi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk etti.

A.D.’nin, daha önce de başkalarına tacizde bulunduğu ve taciz davasının sürdüğü, ayrıca hem polise hem de icra memuruna mukavemetten hakkında şikâyetlerin bulunduğu öğrenildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.