‘First lady’yi koridorda çıplak koşarken gördüm’

Beyaz Saray’ın 31 yıllık çiçek dekoratörü Nancy Clarke, yeni kitabında, Hillary Clinton’ı, şirst lady olduğu dönemde rezidansın içinde çıplak koşarken gördüğünü anlattı

Haberturk - - Dünya - Kasım CİNDEMİR / WASHINGTON

ABD başkanlarının resmi konutu olan Beyaz Saray’da 31 yıl boyunca çiçek dekoratörü olarak görev yapan ve 2 yıl önce emekliye ayrılan Nancy Clarke, eylül ayında piyasaya çıkacak olan “Benim First Lady’lerim” (My First Ladies) adlı kitabında, görevde olduğu dönemde çalıştığı 6 şirst lady ile ilgili ilginç hatıralarını paylaştı. “Bir çiçek tasarımcısının sahip olabileceği en iyi işe ben sahiptim” diye konuşan Clarke, adeta bir sosyal sekreter gibi çalıştığını, böylecek başkanları ve eşlerini yakından tanıma şırsatı bulduğunu söyledi.

ONURLU DAVRANDI

Clarke kitabında eski Başkan Bill Clinton ve eşi Hillary’den uzunca bahsediyor. Clarke’a göre Hillary, Monica Lewinsky skandalı döneminde, basında yer alan haberlerin aksine “çok onurlu” davranış gösterdi, acılarını Beyaz Saray çalışanlarına hiç hissettirmedi. Clarke, yine basında iddia edildiğinin aksine, Hillary ile Bill Clinton’ın kavga etmediğini de belirtti.

Clarke, bir keresinde Beyaz Saray’ın rezidans bölümdeki asansörden çıktığında Hillary’yi çırılçıplak banyodan yatak odasına koşarken gördüğünü ve ikisinin de birbirine bakarak çığlık attığını anlattı. Clarke, Hillary Clinton’ın daha sonra bu olayı espri konusu yaptığını işade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.