Maraş ve Şemdinli’de PKK saldırısı: 2 şehit

Haberturk - - Gündem - AHT

HAKKÂRİ ve Kahramanmaraş’taki terörist saldırılarında, 2 asker daha şehit oldu. PKK terör örgütü, Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi Beyyurtlu Köyü yakınlarında, yol güvenliğini sağlayan askerlere saldırdı. Teröristlerin önceki gece geç saatlerde uzun namlulu silahlarla açtığı ateş sonucu, er Mustaşa Bulut yaşamını yitirdi. PKK’lılar, gece karanlığından yararlanarak kaçarken, bölgede hava destekli operasyon yapıldı.

BAKAN CENAZEDE

6 aylık asker Mustaşa Bulut’un şehit olduğu haberi, Kayseri Kocasinan’daki babaevini yasa boğdu. İnşaat işçisi baba Ömer Bulut ve anne Esma Bulut, evlatlarını dün son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlarken, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da cenazeye katıldı.

BİR SALDIRI DAHA

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi’nde de jandarma traşik timine dün teröristlerce düzenlenen saldırıda, Uzman Çavuş Abdulmecit Yıldırım şehit olurken, Astsubay Üstçavuş Kasım Yağbasan ve Uzman Çavuş Taner Yasam da yaralandı. Jandarma timinin, Gaziler Köyü’ndeki ölümlü traşik kazasına giderken, uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya uğradığı bildirildi. Bölgede operasyonlar sürüyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.