MÜCEVHERIN IZINDEN GIDEN OBJELER

Maison de Cartier tarafından tasarlanan ev objeleri, mücevher evi ile altın ve gümüş ustalarının işbirliği içinde sanatla kurdukları özel bir bağa sahipler.

Hello! (Turkey) - - Lifestyle - BÜŞRA NAZLAN ÜREGÜL nuregul@doganburda.com

Değerli malzemeleri, motifleri, zanaati ve yaratıcılığı zarafet içinde buluşturan Cartier ev koleksiyonu, mücevherden ilham alıyor. Rue de la Paix’deki günlük eşya hazineleri geleneği, geçmişi 19’uncu yüzyılın sonlarına uzanan makyaj çantaları, çakmak, özel kutular, şişeler, bardaklar, çerçeveler ve kartlıklara zarif, lüks ve son derece estetik bir yaşam sanatını yansıtıyor. Cartier, çağdaş bir yorum getirdiği özel tasarım ev koleksiyonuyla, günlük objelerin ruhunu, modern bir dokunuşla yeniden alevlendiriyor.

Cartier’nin yeni ev objeleri koleksiyonu, incelikli bir yaşam sanatı sunan zarif, şık ve işlevsel mumlar, şamdanlar, kutular, fotoğraf çerçeveleri, tepsiler ve kaseler- den oluşuyor. Değerli malzemelerin sergilendiği ve çok özellikli teknik bir geleneğe dayanan işçiliğin kullanıldığı bu objeler, özgün Cartier stilini tüm detaylarıyla yansıtıyor. Cartier’nin grafik öğelerden esinlenme özelliğine sadık kalan bu koleksiyon, geometrik motifler ve monogamlarla ön plana çıkıyor. Oyma metallerdeki veya ajur detaylardaki bu motifler, repertuara taze bir yorum getirerek ‘art deco’ geleneğini saygıyla anıyor. Objeler, Cartier mükemmeliyetini yansıtırken, oyma metalin ve ajur detayların incelikle işlenmiş zarafetinde Cartier işçiliği açık bir şekilde fark ediliyor. Porselen üzerine zarifçe uygulanan sır ve kabaşon kesim kırmızı yeşim taşı, oniks ve lepidolit süslemeler dikkat çekiyor.

Şamdanlar anıları aydınlatırken, fotoğraf çerçevesi de sevgiyle anılan ve saklanan hatıraları sergiliyor. Cartier, koleksiyonun her parçasıyla, onu elinde tutanın kalbine seslenerek, mücevherci ve obje arasındaki o çok özel bağı dokuyor.

Cartier’nin yeni ev objeleri koleksiyonu, yaşam sanatını onurlandırmanın yanı sıra çok sevilen objelerden, duygu dolu yadigarlardan ve değerli hediyelerden meydana gelen seçkisiyle, hediye sanatına da saygısını sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.