CAMBRIDGE DÜŞESİ VE PIPPA MIDDLETON

ÖZGÜVENLİ VE PRATİK

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Dünya tarihinin en görkemli düğünlerinden birinin odak noktası olarak yüzbinlerce insanın önünde güvenli bir şekilde yürümek, çocukluklarından beri aynı okula giden, aynı Brownie’yi paylaşan ve hatta aynı arkadaş gruplarında aynı partilere katılan Kate ve Pippa Middleton için bambaşka bir dönüm noktasıydı. Eğer Cambridge Düşesi kadar ünlü biri- siyseniz yanınızda her an amaçlarını sorgulamadan yüzde 100 güvenebileceğiniz birisinin olması huzur verici, sakinleştirici bir duygu olmalı.

Kate’in daha yeni tecrübe ettiği üzere yıllardır size hizmet eden çok güvenilir kişisel asistanınız bir gün emekliye ayrılmak isteyebilir ya da insanlar gelir ve gider ama kız kardeşiniz her zaman sizin için orada olacaktır. Bu yıl 20 Mayıs’ta rolleri değiştirerek ve bu sefer Düşes, küçük kız kardeşi, etkinlik organizatörü ve medya ilişkileri uzmanı, tatlı Pippa’nın en özel gününde, bu kez o kendi yakışıklı prensi, fon yöneticisi James Matthews ile evlenirken arkasında yürüdü. İkili, damat 200.000 Pound değerindeki 4 karatlık pırlanta yüzükle Pippa’ya evlenme teklif ettiğinden beri kafa kafaya vermiş, neredeyse tüm sene konuşulacak düğün için hazırlanmışlardı.

İki kız kardeş, tüm fertlerin aile şirketine bir şekilde katkıda bulunduğu, bir arada uzun kır yürüyüşlerinin yapıldığı, Noellerde babaları Michael’in garip kostümler giyerek kızlarını eğlendirdiği -bir keresinde sumo güreşçisi kılığına bile girmiş- neşeli ve aile bağları çok güçlü bir ailede büyümüşler. Her ikisi de paralı bir okul olan Marlborough Koleji’ne devam etmiş, hatta Pippa’nın kaptanlık bandını

“Kate ve benim herkes gibi, normal bir kız kardeş ilişkimiz var. Birbirimize çok yakınız, her konuda birbirimizi destekleriz ve birbirimizin fikirlerine değer veririz.” Pippa Middleton

da taktığı okulun hokey takımında birlikte maçlara çıkmışlar.

Kate’in Windsor Ailesi’ne gelin gitmesi kardeşler arasındaki ilişkiyi zerre kadar değiştirmemiş. Middleton Ailesi hâlâ tatillerini beraber Mustique Adası’nda geçiriyor. Zaman zaman yanlarına Prens William’ı da alıp hep beraber Wimbledon Tenis Turnuvası’nı izlemeye gidiyorlar.

Middleton kızlarının sarsılmaz güveninin temeli, her zaman kontrollü ve güçlü bir kadın imajı çizen ve soylu dünürlerinden pek de etkilenmişe benzemeyen, soğukkanlı ve zarif anneleri Carole Middleton’a dayanıyor. O ve kızları Kate ve Pippa bir araya geldiklerinde birbirlerinin hayatları hakkında her detaya hakim; kıyafet ve makyaj önerilerini birbirleriyle paylaşan sarsılmaz bir üçlü oluşturuyorlar.

2014 yılında bir Amerikan televizyon kanalıyla yaptığı röportajda Pippa Middleton, ailesi hakkında şunları söylemişti: “Bir aradayken normal insanlar olabiliyoruz ve bu ayağımızı yerden kesmemizi engelleyen en önemli detay.”

Kate ile ilişkisi hakkında ise “Herkesinki kadar normal bir kız kardeş ilişkimiz var. Birbirimize çok yakınız, her ko- nuda birbirimizi destekleriz ve birbirimizin fikirlerine değer veririz” demişti. Aralarında konuştukları ‘normal’ konular arasında tabii ki, aşk hayatları da var. Kate 2007’de William’dan ayrıldığında, yüzünü Pippa’ya dönmüş, birlikte geceleri dışarı çıkıp kafa dağıtmışlardı. Neyse ki, bu ayrılık çok uzun sürmedi ve Kate daha sonra Pippa kendi romantik ilişkileriyle ilgili benzer hayal kırıklıkları yaşadığında onun yanında oldu.

Şimdilerde ise ikilinin konuşacak daha heyecanlı ve mutlu konuları ve birlikte başarmaları gereken eğlenceli işleri var.

39 yaşındaki Prenses Victoria gelecekte İsveç Kraliçesi olarak tahta çıkacak. Ama o, kız kardeşi 34 yaşındaki Prenses Madeleine için en az bunun kadar mühim ve önemli başka bir konuma sahip: Her konuda yardımcı abla.

Geçen yıllar içinde kız kardeşler Victoria’nın anoreksiya hastalığı ya da Madeleine’ın 8 yıl birlikte olduğu nişanlısından 2010 yılında ayrılması gibi pek çok zorluğa birlikte göğüs gerdiler. Küçük kız kardeş, kendi ayrılık acısını cesurca bir kenara koyup sadece birkaç ay sonra başı dik, ablasının düğününe katılmıştı. Bu soylu ailenin başına gelenler ne yazık ki bu kadarla kalmıyor. Nikahın hemen öncesinde damat yani Victoria’nın eski kişisel antrenörü Daniel Westling, kalıtsal bir hastalık yüzünden böbrek nakli ameliyatı geçirmiş, herkesi endişelendirmişti. Şimdiyse kötü günler atlatıldı. İki kız kardeşin de mutlu birer evliliği var. “Çocuklarınız olduğunda ilişkinin şekli değişiyor, çeşitleniyor” diyor Madeleine. Her iki kadın da daha sonra birer erkek çocuk sahibi olup Kraliyet Kuzenleri Bandosu’nu genişlettiler.

Monako Prensesi Caroline’ın iki kızı Alexandra ve Charlotte’un arasında tam 13 yaş var. Buna rağmen birbirine çok yakın olan kardeşlerden Charlotte, küçük kız kardeşi için adeta bir kadın kahraman. 18 yaşını bitiren genç kız, Hannover Prensi Ernst’in kızı. Onun için Charlotte’tan daha iyi bir rol modeli düşünülemez. Charlotte, Caroline’ın müteveffa İtalyan işadamı Stefano Casiraghi ile evliliğinden doğan kızı. Monako Sarayı’nın yıllardır yıldızlarından biri olan Charlotte, saray kurallarına hakim, gerçek bir soylu. Ayrıca bir stil ikonu olan annesiyle yarışacak bir giyim zevkine sahip olmasıyla ünlü. Charlotte, geçen yıl küçük kız kardeşi, geleneksel olarak her yıl Monte Carlo’da düzenlenen Gül Balosu’nda sosyeteye tanıtılırken heyecanlanmasın diye yanı başında elini tutuyordu.

Middleton kızları bugüne kadar iyi günde, kötü günde hep birbirlerinin

sırtını kolladı, tatillerini ve tabii

ki çok gizli stil sırlarını paylaştı. 33

yaşındaki Pippa, kız kardeşinin 2011 yılındaki düğününde büyük ve önemli bir rol üstlenmişti. Bu sefer 35 yaşındaki Kate, 20 Mayıs’ta gerçekleşen

Pippa’nın düğününde bu sorumluluğun karşılığını hakkıyla

verdi.

Kendisine Alex denmesini tercih eden küçük prenses, Charlotte gibi spora meraklı. Charlotte binicilik turnuvalarında boy gösterirken o, yetenekli bir artistik patinajcı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.