KRALİÇE LETIZIA VE TELMA ORTIZ

TRAJEDİYLE GELEN GÜÇ

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

İncecik vücudu, koyu renk saçları ve yırtıcı iş ahlakıyla Telma Ortiz pekala kolaylıkla ablası İspanya Kraliçesi Letizia ile karıştırılabilir. Ödüllü bir gazeteci olan Letizia evlenip bir kraliyet mensubu olduğunda Erasmus öğrencisi olan ve birçok uluslararası yardım örgütünde gönüllü çalışmış olan Telma, ister istemez kendisini fosforlu ışıkların altında buluvermişti. Her ikisi de ihtiyatlı kişiliklere sahip olan kardeşler, aralarındaki ilişkinin her zaman kapalı kapılar ardında, büyük oranda kişisel kalmasına özen gösterdiler.

Fakat en küçük kardeşleri Erika, 2007’de kendi canına kıydığında çektikleri acıyı saklamaları mümkün değildi. Tüm halk acılarını paylaşırken, kayınpederi o zamanki Kral Juan Carlos’un da aralarında bulunduğu kraliyet ailesi cenazeye katılmıştı.

Daha sonra hayatlarını yeniden şekillendirirken Letizia, Telma’yı yakın arkadaşlarından biri ve çekici bir işadamı olan Jaime del Burgo ile tanıştırdı. Sonuç, onur konukları olarak Letizia ve artık İspanya Kralı olan kocası Felipe’nin de katıldığı bir İtalyan düğünü ve dört yıl süren bir evlilik olmuştu.

İspanya Kraliçesi Letizia ile birçok yardım örgütünde çalışmış kız kardeşi Telma Ortiz, yaşadıkları trajedi sonrası birbirleriyle daha da yakınlaşmışlardı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.