15. İSTANBUL BİENALİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali’nin açılış töreni, 12 Eylül Salı akşamı Fransa Sarayı Bahçesi’nde yapıldı. İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ve Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra uluslararası sanat çevrelerinden bienali takip etmek üzere gelen konuklar katıldı.

Sunuculuğunu Yiğit Özşener’in üstlendiği tören, Charles Fries ve Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmalarıyla başladı. Bülent Eczacıbaşı konuşmasında, “20 yıl boyunca bienalin sponsorluğunu üstlenen Koç Holding’e, bu akşam bizi ağırlayan Fransa Büyükelçiliği’ne ve bienalin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi.

15. İstanbul Bienali bu yıl, birbirine yürüme mesafesinde altı komşu mekânda, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern, Pera Müzesi, ARK Kültür, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi ile Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak. Bienal, Koç Holding’in desteğiyle, 12 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

15. İstanbul Bienali, ‘İyi Bir Komşu’ temasıyla

16 Eylül’de kapılarını açtı. Küratörlüğünü sanatçı ikilisi Elmgreen & Dragset’in üstlendiği

bienalde 32 ülkeden 56 sanatçının farklı coğrafya ve zaman dilimlerinden hikayeler

anlattığı 150 eseri sergileniyor.

Gecede, 2007-2026 yılları arasında Bienal sponsorluğunu üstlenen

Koç Holding’e bir teşekkür plaketi takdim edildi. Koç Holding A.Ş. adına teşekkür plaketini Ömer M. Koç’a Bülent

Eczacıbaşı verdi.

n Elmgreen & Dragset

n Bige Direr

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.