TASARIM DÜNYASINA BİR YENİLİK DAHA

Hello! (Turkey) - - Inside Story - GÖKSEL MENTEŞOĞLU

Tabanlıoğlu Mimarlık, dDf, Maison Française dergisi, ArtUnlimited, Vak’a, GTC İletişim Danışmanlığı, İstanbul İhracatçılar Birliği, MOSFED ve Contemporary İstanbul desteğiyle gerçekleşen ‘Live Design Live Awards’ yarışması, Mustafa Taviloğlu’nun ev sahipliğinde, tasarım, mimarlık, sanat dünyası ve basın temsilcileri ile jüri ekibinin katılımıyla Contemporary İstanbul’da düzenlenen özel bir toplantıyla ilan edildi.

İki aşamalı değerlendirme yapılacak yarışmanın jüri üyeleri Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Arhan Kayar, Sertaç Ersayın, Luca Molinari, Johann Nowak, Winka Dubbeldam, Melda Narmanlı Çimen ve Mustafa Taviloğlu gibi tasarım, mimarlık ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinden oluşuyor. Live Design Live Awards’ın ilk yılının teması ise Living (Yaşam) ve Dining (Ye- mek) olarak belirlendi. Tasarımcılara ve aynı zamanda tasarım, mimarlık veya güzel sanatlar fakültelerine ait bölümlerde lisans veya lisansüstü programlarda halen öğrenci olan katılımcılara açık olan uluslararası yarışma, farklı kültürler, ülkeler, alan ve deneyimlerden gelen öğrenci veya profesyonellerin takımlar oluşturarak katılmalarını teşvik ediyor. Yarışmacılardan, birbirleriyle uyumlu tekil mobilyalar tasarlarken, özünde mekan yaratmaları, ortam atmosferi ve tarz oluşturmaları isteniyor.

İç ve dış mekan konseptlerinde tasarlanacak kapalı ve açık mekan üniteleri, İçerde Yemek / Dışarda Yemek / İçerde Yaşam / Dışarda Yaşam kategorileri altında değerlendiriliyor. Masa, sandalye, koltuk, dolap, aydınlatma gibi öğelerin yanı sıra konsepti bütünleyici, döşeme ve tavan gibi tasarım birimlerinin

de öneri olarak ele alınması yarışmacılardan bekleniyor. Her iki kategoride de yarışmaya, şartname ve detaylı bilginin yer aldığı ldlaward.com sitesinden, 13 Eylül 2017 - 15 Ocak 2018 arasında, online katılım mümkün. Yapılacak ön değerlendirme sonucunda yarışmanın finalistlerinin 1 Şubat’ta açıklanmasından sonra yarışmada kazananları belirlemek için jüri ikinci değerlendirme aşamasına başlayacak. İlk ödüllerin sahipleri ise 20 Nisan 2018 akşamı düzenlenecek sergi ve galayla sahiplerini bulacak.

n Ali Güreli, Arhan Kayar, Melda Narmanlı Çimen, Mustafa Taviloğlu, Sertaç Ersayın Live Design Live’in alışılageldiği gibi ürün odaklı değil, yaşam odaklı olduğunu belirten Mustafa Taviloğlu, etkinlikte yaptığı konuşmasında yarışmada özellikle yeniliğe ve gençlere

odaklandıklarını, onlara fırsat tanıdıklarını vurguladı.

n Elif Dürüst

n Murat Hazinedaroğlu

Mudo Concept, genç tasarımcıları ve yenilikçi tasarımları desteklemek amacıyla uluslararası bir

yarışma başlatıyor.

n Arhan Kayar, Ertuğrul Özkök

n Zafer Yıldırım, Levent Kızıl

n Çağla Bostancı

n Banu Çarmıklı

n Esra Ekmekçi

n Füsun Hattat

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.