Yalan yeni moda akımına bir başkaldırı

Hello! (Turkey) - - Inside Story -

Deniz Berdan koleksiyonunu anlatırken, “Çantanın çakması, elektronik cihazların sahtesi, insanın da yalan olanı çekilmiyor. Bir kişilik düşünün kişiliksiz, bir insan düşünün popüler olmak için elinden geleni yapan! Çok düşünmediniz değil mi? Hemen aklınızın ucuna biri geldi. Dünyanın her yerinde rastlayabileceğiniz, herkesin çevresinde olan kişiliklere ironik ve esprili bir yaklaşım bizimkisi” diyor.

DB Berdan, İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonunun konusunu hepimizin rastladığı yalan kişiliklerden alıyor. Dönemin popüler konusuna göre bir kimlik belirleyip bas gaza! Popüler mi olmak istiyorsun? Tek yapman gereken çoğunluğun istediğini söyle, tam zamanında söyle; gelsin alkışlayanlar. Her adımı bir PR çalışması olan kişiliklere DB Berdan yorumu geliyor!

Artık her yerde karşımıza çıkan yalan kişiliklere karşı kendi kişiliğinden ödün vermeyen İdo Tatlıses ise yalan yeni moda akımına bir başkaldırı olarak DB Berdan defilesinin sürpriz ismi oluyor. ‘Love Your Identity/ Kimliğini Sev’ sloganıyla tepkisini gösteren DB Berdan, bu söyleme uygun olarak İdo Tatlıses ile işbirliği yaptı. ‘Fake is The New Black’ sloganının sıkça vurgulandığı baskılarla detaylandı-

rılan tasarımlarda nefes alabilen pamuklu kumaşlar kullanılırken, kalıplarda 2000’lerin uçurum göğüs dekolteleri, ekstra dar zincir ve piercing detaylı elbiseler, etekler ve ceketlerin yanı sıra ultra bol, cinsiyetsiz kalıplar blok renklerle harmanlanarak grafik siluetler ortaya çıkarıyor.

Her sezon olduğu gibi bu koleksiyonda da iddiasını koruyan DB Berdan desenlerde gözü dönmüş kurtlar, yalan hayatı protesto edercesine hareket çeken eller, yalanlığın içinde kaybolmuş kızlar ve hipokrasinin ‘çoooook’ moda olduğu dünyalar kullanırken; piercing detayları, blok renkler ve grafik siluetler tasarımlarına farklı bir boyut kazandırıyor.

Styling’de Studio11 ile işbirliği yapan ikili, 2000’lerin yüzeyselliğini artırma pahasına hazırlanan kostümlerde; trashy zincir elbiseler, ultra düşük bel pantolonlar, kırmızı metalik zırh niteliğinde formlar, göğüs ucunda biten bluzlar, çakma çantalar, piercing kemerler ile dikkat çekerken, kombinler ‘Fake’ kolyelerle ‘That’s Hot’ dercesine bağırıyor.

Koleksiyonun koreografisi ise Öner Evez ve Yakup Biçer imzası taşıyor. Saç tasarımları Maag’den Hüseyin Çavdar tarafından gerçekleşen modellerin Hakan Kültür yönetiminde Kum Agency ekibinin elinden çıkma makyajlarında natürel ve yüzünde hiçbir şey yokmuşcasına duran çilli suratlara zıt tene farklı dokular ve formlar veren jeller, işlemeli suratlar ve sürprizlerle hangisi yalan hangisi gerçek ortaya çıkıyor!

DB Berdan’ın şovunda fark yaratan makyajlardaki renkler sponsor Flormar koleksiyonlarından çıkıyor. Flormar’ın maskaradan fondötene, kapatıcıdan kaş kalemine, eyeliner’dan rujlara, ojelerden farlara kadar geniş ürün yelpazesi olan yeni koleksiyon ‘Snapstar’ DB Berdan’ın yeni koleksiyonuna eşlik ediyor. DB Berdan’ın bir klasiği haline gelen ve her sezon daha çizimler yapılırken dinlenen müziklerde bu sezon kadın hiphop’una yer veriliyor.

DB Berdan, İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonunun konusunu hepimizin rastladığı yalan kişiliklerden alıyor.

n Burcu Şendir

n Atiye

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.