‘BIG LITTLE LIES’ ZAFERİ

AMERIKAN TELEVIZYON YAPIMLARININ OSCAR’I OLARAK BILINEN EMMY ÖDÜLLERI, LOS ANGELES’TA DÜZENLENEN BIR TÖRENLE SAHIPLERINI BULDU. BIR SÜREDIR KIRMIZI HALIDA GÖRMEYI ÖZLEDIĞIMIZ ESKI HOLLYWOOD IHTIŞAMI EMMY GECESINDE YENIDEN DOĞMUŞTU.

Hello! (Turkey) - - Inside Story - SİNEM KIN

Amerikan televizyon yapımlarına verilen Emmy Ödülleri geçen pazar akşamı Los Angeles’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecede ‘En İyi Dizi’ seçilen ‘The Handmaid’s Tale’ dizisi en çok ödülü kazandı.

Nicole Kidman’ın başrolde yer aldığı ‘Big Little Lies’ dizisi de yedi ödülle Emmy’nin ikinci galibi idi. Stephen Colbert’in sunuculuğunu üstlendiği gece- de favori gösterilmelerine rağmen büyük ödüllerden neredeyse eli boş dönen yapımlar da yok değildi. ‘Westworld’ ve ‘Stranger Things’ bu yapımlar arasındaydı.

HBO’nun ‘Veep’ dizisi ise son üç yılda 3. Emmy Ödülü’nü kazandı. Margaret Atwood’un 1985 yapımı gerilim filminden uyarlanan ‘The Handmaid’s Tale’ dizisi drama dalında ‘En

İyi Dizi’ ödülünün sahibi olurken; Elisabeth Moss, aynı dizideki performansıyla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı. ‘Saturday Night Live’ da gecenin kazananları arasında yer alıyordu.

Yapımda eski Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer’i canlandıran Melissa McCarthy, ‘En İyi Konuk Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu. Spicer’in, Beyaz Saray’da görev yaptığı sırada basın toplantılarında kullandığı konuşma kürsüsünün bir benzeriyle sahneye çıkması gecenin sürprizleri arasında yer aldı.

Bugüne kadar toplam 38 dalda Emmy Ödülü kazanan HBO’nun ‘Game of Thrones’ dizisi, bu sezon çekimlerin geç başlaması nedeniyle adaylık listesinde yer alamamıştı.

Julia Louis-Dreyfus ‘Veep’ ile komedi dalında ‘En Iyi Kadın Oyuncu’

ödülünü kazandı. Programında Donald Trump taklidi yapan Alec Baldwin, komedi dalında ‘En Iyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ Emmy’sini

Trump’a hediye ederek iğneleyici göndermelerde bulundu.

Jessica Biel, eşi Justin Timberlake, Rio De Janeiro’daki müzik festivalinde olduğu için

törene yalnız katıldı. Jessica, Ralph & Russo elbisesi ve kabarık saç modeliyle eski Hollywood

ihtişamını anımsattı.

Laure Dern, ‘Big

Little Lies’ dizisindeki rolüyle kısa dizi kategorisinde ‘En

İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı. Dram dalında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü ise Elisabeth Moss aldı.

n Julia Louis-Dreyfus

Ünlü komedyen ve oyuncu Alec Baldwin, ‘Saturday Night Live’daki Başkan Trump performansıyla komedi dalında ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ seçildi. 59 yaşındaki oyuncu, 69. Emmy Ödül Töreni’nde, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada elindeki heykelciği Donald Trump’a ithaf ettiğini söyledi.

n Lily Tomlin, Dolly Parton, Jane Fonda

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.