BU HAFTA

Sosyal sorumluluk projelerindeki hassasiyeti ile dikkat çeken MCD Medya Yönetim Kurulu Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya, ‘Lifetime 2. Şans Projesi’ni hayata geçirdiği için çok mutlu. Güvenkaya, “Hayatlarına değdiğim insanlarda güzelliklere vesile olmak isteri

Hello! (Turkey) - - Bu Hafta -

Hayatında iyi bir anne, eş, iş kadını, dost ve hayatlarına değdiği kişilere güzellikler bulaştıran bir insan olarak anılmak isteyen MCD Medya Yönetim Kurulu Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya son günlerde çok daha yoğun, heyecanlı ve mutlu. Duyarlı ve hassas yapısı ile Güvenkaya yeni bir projeye daha imza atıyor: ‘Lifetime 2. Şans Projesi’.

Her yıl global olarak Lifetime sponsorluğunda düzenlenen ‘Variety Power of Women Awards’a ‘Lifetime 2. Şans Projesi’ ile hazırlandıklarını söyleyen Esra Oflaz Güvenkaya, projelerine destek veren ve ‘Lifetime Türkiye Honoree’ olarak Los Angeles’taki organizasyona davet edilen isimleri de 4 Ekim’de Marriott Hotel’de düzenleyecekleri galada ağırlayacaklarını belirtiyor. Kampanyanın yüzü ise Meryem Uzerli. Güvenkaya ile sosyal sorumluluk projeleri, çocuklar, ‘insan olmak’ üzerine konuştuk.

HELLO!: Sizi sosyal sorumluluk projelerinde sıkça görüyoruz. Sizi etkileyen unsurlar neler oldu?

Esra Oflaz Güvenkaya: 15 senedir bilfiil sosyal sorumluluk projelerine destek vermekten ve kendi sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmekten gurur duyuyorum. Çünkü bence her şirketin, her iş insanının topluma fayda üretme, katma değer yaratma sorumluluğu var. İçinde yaşadığımız toplumla beraber kalkınmak, gelişmek durumundayız. Tabii her şirketin faaliyet alanı, güçlü olduğu noktaları, öncelikleri ile toplumsal ihtiyaçları örtüştürmek, yaratılan değeri maksimize etmek, farkındalık yaratmak ve sürdürülebilir olmak anlamında öncelikleri olmalı.

Biz bu bağlamda medyadaki faaliyet alanlarımızla örtüşen, çocuklara eğitim veren, gençleri bilinçlendiren, çevre ve spor gibi konularda toplumsal fayda üreten, ge- niş kitlelere ulaşarak farkındalık yaratan, sürdürülebilir projeler içinde yer alıyoruz.

HELLO!: Bugüne kadar destek verdiğiniz sosyal sorumluluk projelerinde neler var?

E. O. Güvenkaya: 2008’de ‘Haydi Oyun Oynayalım’ sosyal sorumluluk kampanyamızla 90 gün boyunca her gün bir saat ekranlarımızı kararttık. Bu radikal kampanya ile çocukları ekran bağımlılığından kurtararak, dışarıda oynamaya teşvik edip sosyal gelişimlerini destekledik. Oyun alanları kurduk. 2013’te yeni nesilleri bilinçli birer internet okuryazarı ve dijital yaşam hakkında bilinçli bireyler haline getirebilmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Çocuk ve Dijital Yaşam Günleri’nde aileleri, internet ve dijital yaşamın faydaları ve bilinçsizce ekran karşısında geçirilen zamanların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri konusunda rehber danışmanlar ta-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.